Turnovští druháci v pohybu na sportovním dnu

15.10.2023 08:25:40 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovští druháci v pohybu na sportovním dnu

Odbor školství, kultury a sportu města Turnov ve spolupráci s metodikem sportu i v letošním školním roce připravuje sportovní dny pro žáky základních škol. Oblíbený den plný pohybu pro čtvrťáky už má velkou tradici, nová pro druháky se úspěšně rozbíhá.

Tradiční sportovní den pro čtvrťáky už je neodmyslitelnou součástí programu prvního stupně turnovských základních škol. Nyní si ochutnávku pohybových aktivit mohou užít také druháci. Sportovní den zažily druhé ročníky už v loňském roce, čerstvě mají sportovní dopoledne za sebou také současní druháci. Výběr sportů je uzpůsoben věku a zhruba třicetiminutové bloky gymnastiky, juda, atletiky, orientačního běhu a in-line bruslení děti rozhodně baví... alespoň soudě podle zaujatých a rozzářených očí na místě.

Na konci září po celé jedno dopoledne druháci zaplnili halu TJ Turnov, tělocvičnu TJ Sokol a o něco později také tělocvičnu ZŠ Žižkova. Na každou třídu čekalo 2,5 hodiny sportovního programu a nudit se nestačil opravdu nikdo. Sotva děti vyzkoušely základy pádů a chvatů juda, přesedlaly na nácvik atletických dovedností jako běh, skok nebo hod. Pak už nazouvaly inline brusle a nasadily helmy, aby vyzkoušely první svezení nebo otestovaly, co už zvládnou. 

Na stanovišti orientačního běhu zakusily pravou OB trať včetně kontrol a ověření, zda všechny proběhly správně. A pak na ně čekaly ještě gymnastické dovednosti, včetně cvičení na nářadí. Ozývalo se hodně smíchu a pro řadu dětí to bylo první a pozitivní seznámení s některou ze sportovních dovedností. Dost možná si mezi nimi vyberou sport, kterému by se rády dál věnovaly, ale především si mohly okusit, že pohyb je fajn a se sportem zažijí spoustu zábavy. 

Sportovního dne se zúčastnily ZŠ Turnov-Mašov, ZŠ Skálova, ZŠ 28. října, ZŠ Zborovská i ZŠ Žižkova. Poděkování patří všem spolkům a oddílům, které sportovní den pomohly zajistit - AC Turnov, TJ Turnov OOB, TJ Sokol Turnov, TSC Turnov judo, Sportinline.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští školáci v pohybu bodovali
Sportovní den se nově konal také pro druhý ročník turnovských škol
Žáci turnovských 4. tříd si užívali sportovní den
Turnovští žáci se seznámili s novými sporty
Sportovní den dětem v Turnově ukázal, že pohyb je zábava
Turnovské základní školy soupeřily na Sportovním dnu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT