Turnovští druháci v pohybu na sportovním dnu

15.10.2023 08:25:40 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovští druháci v pohybu na sportovním dnu

Odbor školství, kultury a sportu města Turnov ve spolupráci s metodikem sportu i v letošním školním roce připravuje sportovní dny pro žáky základních škol. Oblíbený den plný pohybu pro čtvrťáky už má velkou tradici, nová pro druháky se úspěšně rozbíhá.

Tradiční sportovní den pro čtvrťáky už je neodmyslitelnou součástí programu prvního stupně turnovských základních škol. Nyní si ochutnávku pohybových aktivit mohou užít také druháci. Sportovní den zažily druhé ročníky už v loňském roce, čerstvě mají sportovní dopoledne za sebou také současní druháci. Výběr sportů je uzpůsoben věku a zhruba třicetiminutové bloky gymnastiky, juda, atletiky, orientačního běhu a in-line bruslení děti rozhodně baví... alespoň soudě podle zaujatých a rozzářených očí na místě.

Na konci září po celé jedno dopoledne druháci zaplnili halu TJ Turnov, tělocvičnu TJ Sokol a o něco později také tělocvičnu ZŠ Žižkova. Na každou třídu čekalo 2,5 hodiny sportovního programu a nudit se nestačil opravdu nikdo. Sotva děti vyzkoušely základy pádů a chvatů juda, přesedlaly na nácvik atletických dovedností jako běh, skok nebo hod. Pak už nazouvaly inline brusle a nasadily helmy, aby vyzkoušely první svezení nebo otestovaly, co už zvládnou. 

Na stanovišti orientačního běhu zakusily pravou OB trať včetně kontrol a ověření, zda všechny proběhly správně. A pak na ně čekaly ještě gymnastické dovednosti, včetně cvičení na nářadí. Ozývalo se hodně smíchu a pro řadu dětí to bylo první a pozitivní seznámení s některou ze sportovních dovedností. Dost možná si mezi nimi vyberou sport, kterému by se rády dál věnovaly, ale především si mohly okusit, že pohyb je fajn a se sportem zažijí spoustu zábavy. 

Sportovního dne se zúčastnily ZŠ Turnov-Mašov, ZŠ Skálova, ZŠ 28. října, ZŠ Zborovská i ZŠ Žižkova. Poděkování patří všem spolkům a oddílům, které sportovní den pomohly zajistit - AC Turnov, TJ Turnov OOB, TJ Sokol Turnov, TSC Turnov judo, Sportinline.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští školáci v pohybu bodovali
Sportovní den se nově konal také pro druhý ročník turnovských škol
Žáci turnovských 4. tříd si užívali sportovní den
Turnovští žáci se seznámili s novými sporty
Sportovní den dětem v Turnově ukázal, že pohyb je zábava
Turnovské základní školy soupeřily na Sportovním dnu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT