Turnovští florbalisté poztráceli body v posledních třetinách

09.12.2010 16:42:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Opět nabitý byl uplynulý florbalový víkend. Turnovské mužské áčko posbíralo ve 2. lize z  celkových šesti možných bodů pouze dva.

Turnovští diváci byli v sobotu i v neděli svědky přestřelek, při kterých se domácím nevydařily poslední třetiny. Ve druhém utkání se Turnovákům povedlo alespoň prodloužení, když se trefil navrátilec do týmu Radim Kolomazník.

TJ Turnov - FBC Plzeň 5:7 (0:2, 4:3, 1:2)

Sobotní utkání s Plzní poznamenaly výpadky ve třetí třetině a naděje na úspěch tak byla nízká, přesto šlo o vyrovnané utkání. Domácím nepomohl ani vyšší počet střel na branku v poměru 43:35.

Branky Turnova: Žilka 2, Tomeš, Brož, Haken. Rozhodčí: Turay, Žatečka. Vyloučení: 4:2.

TJ Turnov - FbC Sokol Rokycany 9:8 po prodloužení (5:2, 1:2, 2:4 a 1:0)

Nedělní zápas patřil k těm infarktovým. Po prvních deseti minutách bylo o utkání téměř rozhodnuto, když druhá pětka vybudovala náskok 5:0. Na konci druhé a začátku třetí třetiny turnovští hráli prakticky čtyři minuty v oslabení 5 na 3, ale branku neobdrželi. Neuvěřitelné se ale událo ve třetí třetině. Promarněný náskok domácích 5:0 se změnil ve vedení soupeře 6:8. Minutu a půl před koncem snížil Kolomazník na 7:8 a za další střídání opět Kolomazník vyrovnal na 8:8. Poslední půl minutu hrál Turnov ještě přesilovou hru, ale obranu soupeře už nikdo nepřekonal, a tak se v Turnově letos již podruhé prodlužovalo. Pokračující přesilovou hru využil v dorážce opět Kolomazník a hattrickem zařídil domácímu celku bod navíc za výhru v prodloužení.

Branky Turnova: Kolomazník 3, Kouřil 2, Haken, Žilka, Vocásek, Brož. Rozhodčí: Turay, Žatečka. Vyloučení: 4:5. Sestava TJ Turnov v obou zápasech: Vaníček - Brož, Poláček, Haken, Žilka, Jeník, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Reczai (pouze 1. zápas), Král, Tomeš.