Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla

22.06.2018 15:53:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla

V Kulturním centru Střelnice Turnov se v úterý 19. června uskutečnilo představení projektu k územnímu řízení nové podoby turnovského divadla. Na všechny přítomné čekala virtuální prohlídka, kterou mluveným slovem provázel autor projektu Ing. arch. Josef Pleskot.

Pokud projekt získá dostatečnou podporu, čeká turnovské divadlo velká modernizace. Tou projde nejen vstupní hala, ale hlavně vznikne zcela nová alternativní scéna nad objektem čp. 151, kde je v současné době cukrárna. Prostor by poskytl sedadla pro více než stovku diváků.

„Projekt přináší detailní řešení od vstupu po půdu, prověřeny jsou parametry ocelových konstrukcí, navrženy jsou všechny betonové součástky i skleněné výplně," popsal detaily Ing. arch. Josef Pleskot. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a propojení se starou scénou. V objektu čp. 151 by navíc v 1. patře vznikly zkušebny, sociální zázemí a další prostory pro chod nové scény.

Jak během prezentace zaznělo, akci lze etapizovat, ale lepší by bylo komplexní řešení. Náklady na alternativní scénu jsou odhadovány na 39 milionů Kč, na novou vstupní železobetonovou halu 22 milionů Kč, venkovní úpravy by si vyžádaly 4 miliony Kč.

V průběhu představení projektu byly několikrát zmíněny výhody alternativní scény, která by nabídla Turnovu, ale i celému Libereckému kraji nové kulturní možnosti například v podobě tanečního divadla. V současné době městu chybí prostor, který by vyhovoval potřebám 21. století.

Na závěr poděkoval starosta města Turnova Tomáš Hocke celému týmu architekta Josefa Pleskota. „Městské divadlo je jedním z nejdůležitějších objektů Turnova a mám k němu vřelý vztah. Byl bych moc rád, kdyby se lidé s novou podobou divadla identifikovali," dodal Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT