Turnovští podlehli v posledním kole divize Živanicím

13.06.2014 18:57:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Už ve středu si fotbalisté FK Pěnčín-Turnov předehráli na turnovském stadionu divizní utkání s Živanicemi. Změnit pořadí v tabulce už zápas nemohl, takže se hrál útočný fotbal s lepším koncem pro hosty. Ti nakonec Turnováky v tabulce bodově dorovnali, ale zůstali za nimi díky horšímu skóre.

FKP Turnov - Živanice 1:3 (1:2)

Turnov začal aktivně a při trestném kopu papouška musel vytáhnout první dobrý zákrok brankář Živanic Otmar. V 8. minutě následovalo Bouškovo prostrčení na Papouška, ale ke gólu bylo daleko, stejně jako o chvíli poté po centru Finklára a střele Bárty do boční sítě. V 15. minutě poprvé udeřili hosté a hned gólově po střele Gorola. Za čtyři minuty ale bylo srovnáno na 1:1, když unikl Bernát a našel střelce Boušku. Ve 22. minutě nebezpečně střílel Bárta. Ve 39. minutě se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe orientoval Janecký a hosté znovu vedli.

Na začátku druhé půle se zastřeloval Papoušek a po něm mířil nad živanickou branku Bernát. V 59. minutě na druhé straně hřiště zachránil situaci pro Turnov zázračným zákrokem před Janeckým gólman Hyka. V 85. minutě dokonce vyrovnal po strkanici před živanickou brankou střídající Novotný, ale branka neplatila pro předchozí faul. O tři minuty později definitivně o vítězi rozhodl z brejku Polák, který zvýšil na 3:1 pro hosty. Ještě předtím byl po druhé žluté kartě vyloučen turnovský Kunst.

Branky: 19. Bouška - 15. Gorol, 39. Janecký, 88. Polák. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (80. Tvrdý). FKP Turnov: Hyka - Tvrdý, Ginzel, Petřík, Janů - Finklár (84. Novotný), Bouška, Kunst, Bernát - Papoušek, Bárta.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další divizní utkání: FOTO: Jabloneček zakončil divizní sezonu výhrou nad Železným Brodem