Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

20.12.2015 10:45:20 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

I v letošním roce si daly matky fungující pod skautským střediskem Štika Turnov nemalý cíl - na turnovských trzích prodejem vlastních výrobků podpořit Honzíka Mohelského, chlapce, jenž trpí svalovou dystrofií a jehož snem je elektrický vozík, na kterém by se mohl pohybovat bez cizí pomoci.

„Celý podzim jsme chystaly výrobky a doufaly, že se co nejvíce přiblížíme částce 92 000 Kč, kterou je potřeba vozík doplatit. Zbytek hradí pojišťovna," vysvětlila Michaela Uchytilová, jedna z organizátorek akce Pro dobrou věc.

V reálných představách byla částka kolem 50 000 Kč, vždyť vloni se vybralo pro Terezku 30 000 Kč. Avšak Turnovští velmi aktivně podpořili tuto iniciativu, sami přicházeli ke stánku a přispívali i vyššími částkami. Bylo jasné, že se schyluje k velkému překvapení. Po skončení trhů se tým akce Pro dobrou věc dopočítal k částce 80 000 Kč. K této kulaté částce přispělo také to, že ne všichni si nakonec nechali proplatit materiál, který do akce vložili.

Po víkendu plném nadšení, spolupráce a společného optimismu přišly další zprávy - ke sbírce se připojila také Základní škola Kobyly, kterou Honzík navštěvuje. Ze svého jarmarku přidají Honzíkovi 6 453 Kč. A zaměstnanci firmy Ontex vybrali mezi sebou částku 3 500 Kč. Do 92 000 Kč zbývá již opravdu drtek, a ten rodina Mohelských získá od přátel a známých...

Sny se plní. A někdy to není tak těžké, jak se z počátku zdá. Díky dobrým lidem, kterým není lhostejný osud druhých, se povedla dobrá věc. Za tým organizátorů děkujeme za vaši přízeň, hřeje nás a podporuje v uskutečnění dalších akcí...

Peníze budou Honzíkovi a jeho rodině předány na turnovském náměstí při rozdávání Betlémského světla ve středu 23. prosince v 17 hodin. Přijďte, vychutnejte koledy, zhlédněte živý betlém a odneste si světýlko do vašich domovů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třetí adventní víkend byl v Turnově ve znamení vánočních trhů
Skauti přivezou Betlémské světlo i do Turnova
Na vánočních trzích v Turnově můžete přispět na Honzíkův sen
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT