Turnovští rodáci slavili třicáté výročí

18.02.2023 14:00:24 | Autor: Otakar Grund | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Turnovští rodáci slavili třicáté výročí

O posledním lednovém víkendu se sešli členové Spolku rodáků a přátel Turnova v aule zdejší Obchodní akademie a Hotelové školy na výroční valné hromadě. Stovka přítomných zhodnotila činnost spolku v uplynulých dvou letech a zvolila si program na další období.

„V nedávné minulosti se nám podařilo instalovat pamětní desku na dům, kde žil slavný turnovský houslař František Xaver Drozen, po coronavirovém období společně s městem opět obnovit tradiční vítání nových občánků i odměňování nejlepších absolventů turnovských devítiletek. V rámci vlastní činnosti jsme uspořádali řadu přednášek, besed, poznávacích výletů i zájezdů tak, jak nám to určují naše stanovy. V rámci oslav 750. výročí založení města jsme uspořádali slavnostní koncert všech tří místních pěveckých sborů, které po léta propagují Turnov i v zahraničí. U příležitosti 30. výročí založení našeho spolku v Turnově jsme nechali navrhnout, vyrobit a instalovat pamětní desku zakladatelům našeho spolku, navštívili poslední místo odpočinku našeho původního zakladatele, historika Josefa Pekaře. V městě jsme uspořádali XXIII. ročník Letních koncertů vážné hudby," zaznělo mimo jiné v úvodní zprávě.

Členové pak odsouhlasili výsledky finančního hospodaření spolku a výhled činnosti na příští rok. Čestné členství s díky přijal ing. arch. Lukáš Berndt, který společně s prof. Pavlem Mlejnkem navrhli a zrealizovali Pekařovu naučnou stezku. V diskusi vystoupili i členové jejich pražské pobočky, za spolupráci poděkovali též členové spolků, se kterými turnovští udržují partnerské vztahy. Členy valné hromady pozdravil i nový místostarosta Ing. Jan Lochman, který jim poděkoval za bohatou činnost i veřejnou práci v různých komisích města, kterou někteří z nich obětavě vykonávají.

Přítomní v závěru přijali společné usnesení a zvolili si nový jedenáctičlenný výbor a tříčlennou revizní komisi. Staronovým předsedou se stal Otakar Grund, jednatelkou spolku Vladislava Ejemová, prvním místopředsedou Ing. Miloslav Carda, druhou místopředsedkyní Marie Hamadová. Pokladníkem byla zvolena Jaroslava Karásková, matrikářkou Irena Laurynová a kronikářkou Marie Homolková. Dalšími členy výboru jsou Ing. Božena Honzáková, Jarmila Ježková a Antonín Janeček. Předsedkyní revizní komise se stala Ing. Ludmila Sehnoutková; členové Olga Müllerová a Ivan Veselý. Podle zprávy matriky má spolek celkem na tři stovky členů v rodném městě, v pobočce v Praze, ostatních městech republiky a několik v zahraničí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Spolek rodáků a přátel Turnova slaví 25. výročí založení
Spolek rodáků a přátel Turnova zve na akci Poznej svůj Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT