Turnovští sehráli v Benátkách vyrovnanou partii, ale body nepřivezli

08.03.2015 20:37:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští sehráli v Benátkách vyrovnanou partii, ale body nepřivezli

Do jarní části divize vstoupili v neděli fotbalisté FK Pěnčín-Turnov. Na půdě favorizovaných Benátek nad Jizerou, jenž jsou druhé v tabulce, si vedli zdatně a vytvořili si nejméně stejně šancí jako soupeř, ten byl ale nakonec o branku lepší, a získal tak všechny body.

Benátky n. J. - FKP Turnov 2:1 (1:0)

Ve 13. minutě vyslal první nebezpečnou střelu zápasu domácí Štohanzl, ale brankář Turnova Lukáč si poradil. Na druhé straně vzápětí pálil nad domácí branku Mudra. Ve 25. minutě přišel centr Novotného, po kterém Papoušek mířil dobře k tyči, ale příliš slabě. O minutu později Bernát vyzrál nad benátským brankářem Jírou, míč už mířil do brány, ale ještě jej stačil vykopnout obránce Dosoudil. Ve 33. minutě přišel po nevyužitých šancích Turnova domácí trest, když Burian otevřel skóre zápasu hlavou po trestném kopu. Do konce poločasu se do šance ještě dostal Bernát, ale mířil vedle benátské branky.

Hned na začátku druhé půle se hostům podařila pěkná akce - hrající trenér Petřík uvolnil Bernáta, ten utekl po lajně, zacentroval a Mudra na zadní tyči srovnal na 1:1. Vzápětí mohl dostat hosty do vedení Papoušek, ale jeho střelu vyrazil brankář Jíra. V 51. minutě brankář Lukáč zázračně vytáhl šanci Štohanzla a vzápětí na druhé straně ve velké šanci Šulce vychytal Jíra. V 65. minutě řešil Lukáč další ošemetnou situaci před svou brankou. V 75. minutě skončila bomba Papouška na spojnici břevna a tyče! O pět minut později zase likvidoval nebezpečný centr Buriana Lukáč. V 84. minutě se rozhodlo o zisku všech bodů pro domácí. Obránce Karišik se nedohodl dobře s brankářem Lukáčem a Korec špičkou nohy přehodil turnovského gólmana. Za minutu poté Jíra Bernátovu střelu chytil a k vyrovnání nevedlo ani několik standardních situací hostů.

„S druhým celkem tabulky jsme sehráli vyrovnané utkání, ale nešťastná situace rozhodla o bodech, závěr už pak domácí ukopali," dodal k utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 33. Burian, 84. Korec - 46. Mudra. Rozhodčí: Poláček, ŽK: 2:2. FKP Turnov: Lukáč - Šimek (64. Tvrdý), Karišik, Novotný, Jánošík - Mudra, Petřík, Kunst (83. Polívka), Bernát - Papoušek, Šulc (77. Hurt).

Další divizní utkání: Vstup do jara Jablonečku nevyšel, Dvorský Ujec mu nasypal tři góly

Související články:

Divizní fotbalisté vstupují do jarní části - kompletní shrnutí

V generálce na divizi Turnov zdolal 3:1 Hrádek - odkazy na další přípravná utkání

Josef Petřík hodnotí podzim fotbalistů FK Pěnčín-Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Kraj vybral firmy, které opraví komunikaci v Janově či most ve Víchové
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
28.01.: Jilemnická 50 se nakonec koná!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT