Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

26.05.2018 15:26:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

Senioři a osoby se zdravotním postižením se ve středu 16. května na okamžik ocitli v prostředí jedné z dlouho zapomenutých zemí Evropy prostřednictvím cestovatelské přednášky Pavly Bičíkové.

Cestovatelskou přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve Zborovské ulici. Celou akci zahájila vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová, která zde přivítala na čtyřicet seniorů a předala slovo Pavle Bičíkové.

Cestovatelka poutavě vyprávěla o své cestě za krásami tamní přírody, která je takřka nedotčená turismem. Přednáška byla dále spojena s promítáním fotografií, které pořídili manželé Bičíkovi. Během přednášky se senioři dozvěděli o krásách strmých a mnohdy nebezpečných hor, divokých kaňonech nebo o průzračných řekách a jezerech. Posluchači měli možnost poznat, jak tito lidé žijí a jací jsou. Zazněly i příběhy konkrétních lidských osudů, mezi kterými byl například jeden o mladé dívce. Ta ačkoli studuje velmi daleko od domova, tak neztrácí s rodinou a bydlištěm kontakt. Pro mnoho tamních obyvatel jsou nesmírně důležité čest a pohostinnost, kterou místní předváděli i přes poměrně velkou jazykovou bariéru.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT