Turnovští školáci putovali na podzim tradičně za památkami

05.10.2023 08:38:38 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovští školáci putovali na podzim tradičně za památkami

Po památkách našeho města už tradičně během podzimu a na jaře putují žáci čtvrtých ročníků základních škol. Poutavě se tak dozvídají o zajímavých místech i historii Turnova.

V úterý 26. září patřilo dopoledne čtvrtých tříd ze ZŠ Turnov-Mašov, ZŠ Skálova i ZŠ Žižkova Putování po památkách. Odbor školství, kultury a sportu pravidelnou aktivitu pro první stupeň pořádá ve spolupráci s organizací Turnovské památky a cestovní ruch.

Necelá stovka dětí svou cestu po zajímavostech města postupně odstartovala v prostorách synagogy. S pravidly putování a také skupinového znalostního kvízu děti seznámila vedoucí odboru školství, kultury a sportu Martina Marková. Děti si synagogu prohlédly, vyslechly výklad o historii místa.

Podobně pak pokračovaly v kostele sv. Mikuláše, v Rývových sadech zhlédly ukázku dravého ptactva i tradičního sokolnictví a nakonec zamířily na Dlaskův statek. Na každém ze zastavení je čekaly kvízové otázky, které žáci ve skupinách společně řešili. Vyhodnocení kvízu a vyhlášení nejúspěšnější skupiny v rámci každé třídy se odehrálo v Dolánkách, kde každý účastník obdržel malou pozornost, členové výherních družstev pak získali krásné věcné ceny.

Na děti ještě čekalo občerstvení v podobě opečených buřtíků, přálo jim zářijové počasí, byly spokojené a hrdé na to, že toho o Turnovu spoustu ví. Pokud máte doma čtvrťáka, určitě to vyzkoušejte na společné procházce Turnovem.

Dalších pět tříd čtvrtého ročníku turnovských škol bude putovat na jaře 2024. Jak řekla Martina Marková: „Věřím, že děti i jejich učitelé si nevšední procházku Turnovem užili. Těšíme se na jarní putování. Děkujeme za podporu organizaci Turnovské památky a cestovní ruch, díky které jsme měli prohlídky synagogy a kostela sv. Mikuláše přímo na míru, poděkování patří také panu Milanu Strakovi, který pro děti každoročně připravuje zážitky s dravým ptactvem, a v neposlední řadě děkujeme Muzeu Českého ráje v Turnově, které nám umožnilo udělat si základnu na Dlaskově statku."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT