Turnovští školáci v pohybu bodovali

12.10.2022 07:13:44 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovští školáci v pohybu bodovali

Metodik tělesné výchovy v turnovských školách podporuje učitele prvního stupně při výuce tělesné výchovy. Pomáhá tak dětem otevírat cestu k pohybu s radostí. Tento projekt realizuje odbor školství, kultury a sportu ve spolupráci se Žlutou ponorkou. Teď získal ocenění Sport Alive Awards.

Konference Sport Alive se snaží propojovat svět sportu, svět reklamně-mediální a veřejný sektor - efektivní spojení těchto tří stran organizátoři vnímají jako cestu k dlouhodobé udržitelnosti českého sportu a v důsledku také ke zlepšení jeho výsledků. Sport Alive prezentuje špičkové manažery českého i zahraničního sportu. Nedílnou součástí konference je udělování cen Sport Alive Awards. V letošním roce uspěl také projekt Turnovští školáci v pohybu, který byl v kategorii Nejlepší sportovní projekt města či kraje zařazen do užšího výběru nejlepších projektů.

Projekt Turnovští školáci v pohybu představuje činnost metodika tělesné výchovy, který ve spolupráci s trenéry z vybraných sportů přímo v hodinách tělesné výchovy vyučuje danou pohybovou dovednost, a učitelé tak mají možnost rozšířit svůj zásobník her, cviků a forem výuky tohoto předmětu. Program je postupně doplňován o další akce, např. sportovní den, kdy si děti za jedno dopoledne vyzkouší prakticky 7 různých sportů v 30minutových blocích. V rámci projektu je podporováno využití zimního stadionu, městského plaveckého bazénu, atletického stadionu apod. Ucelený program zcela respektuje jednotlivá senzitivní období vývoje dětí, čemuž odpovídá výběr pohybových aktivit pro jednotlivé ročníky.

Celý projekt metodika tělesné výchovy je finančně kompletně zajištěn přímo z rozpočtu města Turnov, protože podpora pedagogů i pohyb dětí jsou vnímány jako velmi důležitá oblasti nejen školního života. Odbor školství, kultury a sportu projekt zajišťuje ve spolupráci se Střediskem volného času Žlutá ponorka.

Turnovští školáci mají každoroční možnost rozšířit svou paletu pohybových dovedností a tím získat lepší předpoklady pro případný vstup do některého ze sportovních klubů a především vnímají pohyb jako nedílnou součást svého života, kterou si odnesou do dospělosti. Učitelé zároveň čerpají inspiraci pro vlastní práci v hodinách tělesné výchovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sportovní den se nově konal také pro druhý ročník turnovských škol
Kurz bruslení pro prvňáčky využila na turnovském stadionu ZŠ Žižkova

Ke stažení

Ocenění Sport Alive Awards

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT