Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém

25.12.2017 19:38:29 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém

Městská policie Turnov po roce opět zjišťuje názory obyvatel na Městský kamerový dohlížecí systém, který je již řadu let nedílnou součástí souboru strategických prvků prevence kriminality města Turnova.

V loňském roce došlo k rozšíření městského kamerového dohlížecího systému o nový kamerový bod, který byl pořízen díky čerpání dotace z programu prevence kriminality MVČR. V roce 2017 byla také umístěna mobilní kamera do prostoru centrálního parku, kde bylo vybudováno a v září otevřeno nové dětské hřiště pro starší děti.

Občané Turnova, stejně jako i návštěvníci města, se mohou informovat o rozmístění kamer a možnostech poskytování informací ze záznamu kamerového systému přímo na Městské policii v Turnově (Skálova 466) nebo prostřednictvím dotazu na emailové adrese pk.turnov@seznam.cz. Na uvedených místech mohou také obyvatelé podávat návrhy na umístění mobilní kamery nebo zasílat připomínky k již umístěnému kamerovému systému v Turnově.

Pro potřeby města i projektu dohlížecího kamerového systému je po roce opět připraveno anketní šetření pro občany města. Cílem je zjistit, jak bezpečně se občané cítí a jak vnímají turnovský kamerový systém. Totožné zjišťování proběhlo na přelomu roku 2016 a 2017, kterého se zúčastnila stovka obyvatel. Nyní je příležitost pro další obyvatele Turnova říci svůj názor.

Odkaz na vyplňování ankety

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Městská policie Turnov pokračuje v rozšiřování kamerovému systému
Turnovští strážníci získali dvě nové kamery. Jsou umístěny u haly TSC

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT