Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém

25.12.2017 19:38:29 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém

Městská policie Turnov po roce opět zjišťuje názory obyvatel na Městský kamerový dohlížecí systém, který je již řadu let nedílnou součástí souboru strategických prvků prevence kriminality města Turnova.

V loňském roce došlo k rozšíření městského kamerového dohlížecího systému o nový kamerový bod, který byl pořízen díky čerpání dotace z programu prevence kriminality MVČR. V roce 2017 byla také umístěna mobilní kamera do prostoru centrálního parku, kde bylo vybudováno a v září otevřeno nové dětské hřiště pro starší děti.

Občané Turnova, stejně jako i návštěvníci města, se mohou informovat o rozmístění kamer a možnostech poskytování informací ze záznamu kamerového systému přímo na Městské policii v Turnově (Skálova 466) nebo prostřednictvím dotazu na emailové adrese pk.turnov@seznam.cz. Na uvedených místech mohou také obyvatelé podávat návrhy na umístění mobilní kamery nebo zasílat připomínky k již umístěnému kamerovému systému v Turnově.

Pro potřeby města i projektu dohlížecího kamerového systému je po roce opět připraveno anketní šetření pro občany města. Cílem je zjistit, jak bezpečně se občané cítí a jak vnímají turnovský kamerový systém. Totožné zjišťování proběhlo na přelomu roku 2016 a 2017, kterého se zúčastnila stovka obyvatel. Nyní je příležitost pro další obyvatele Turnova říci svůj názor.

Odkaz na vyplňování ankety

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Městská policie Turnov pokračuje v rozšiřování kamerovému systému
Turnovští strážníci získali dvě nové kamery. Jsou umístěny u haly TSC

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT