Turnovští strážníci se zabývají také preventivní činností

04.07.2013 06:46:19 | Autor: Luboš Trucka, velitel Městské policie Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Turnovští strážníci se zabývají také preventivní činností

Již sedmým rokem se Městská policie Turnov kromě jiného aktivně věnuje akcím preventivně výchovné činnosti. Na základních a středních školách realizuje přednášky na téma společensky nebezpečné jevy, bezpečnost v silničním provozu a rizika internetové komunikace.

Doby, kdy strážník přišel před školáky, aby jim vyčinil za nevhodné přecházení vozovky, nechal pak kolovat součásti svojí výstroje a barvitě líčil činnost policie, jsou již minulostí. V současnosti je pro preventivní činnost vyčleněn pedagogicky vzdělaný strážník, který po dohodě s vedením školy připraví počítačovou prezentaci na aktuální téma. Její součástí je také vědomostní kvíz s odměnami za správné odpovědi.

„Jen v týdnu od 3. do 6. června 2013 bylo na ZŠ Žižkova v Turnově realizováno celkem pět přednášek," informoval Vladimír Hladík, který má u Městské policie Turnov prevenci na starosti. Prevence kriminality a společensky nebezpečných jevů je koncipována ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a Policií České republiky tak, aby aktuálně odrážela rizika a nebezpečí v jednotlivých oblastech.

V provozu na pozemních komunikacích to mohou být krizová místa s ohledem na současnou dopravní situaci přímo ve městě a například v oblasti prevence kriminality páchané na seniorech jsou dnes aktuální nezákonné praktiky na prodejních akcích a podomní prodej. Velmi žádanou se v letošním roce stala přednáška na téma kybernetové kriminality určená žákům 6. až 9. tříd základních škol a studentům středních škol, která se zaměřuje na rizikový prostor internetu, pojmy jako hoax, kyberšikana, kyberstalking, kybergrooming a další. Touto problematikou se již řadu let zabývá i projekt e-bezpečí, který realizuje tým Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. O tomto projektu je možné dozvědět se víc na stránkách www.e-bezpeci.cz.

Témat je samozřejmě mnohem více. Dopravní situace v Turnově a okolí i rizika spojená s užíváním drog a alkoholu mladistvých jsou aktuální stále. "Oblast prevence společensky nebezpečných jevů považuje městská policie v Turnově za velmi důležitou, ačkoliv její výsledky nejsou měřitelné," uzavřel Vladimír Hladík.

Snad jen z vyjádření občanů a z ubývajícího počtu stížností a oznámení těchto negativních jevů se dá usuzovat, že tato činnost má význam a je pro občany města Turnova užitečná.

Další podobné akce hasičů nebo policie najdete v rubrice KRIMI - Prevence a cvičení

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT