Turnovští strážníci se zabývají také preventivní činností

04.07.2013 06:46:19 | Autor: Luboš Trucka, velitel Městské policie Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Turnovští strážníci se zabývají také preventivní činností

Již sedmým rokem se Městská policie Turnov kromě jiného aktivně věnuje akcím preventivně výchovné činnosti. Na základních a středních školách realizuje přednášky na téma společensky nebezpečné jevy, bezpečnost v silničním provozu a rizika internetové komunikace.

Doby, kdy strážník přišel před školáky, aby jim vyčinil za nevhodné přecházení vozovky, nechal pak kolovat součásti svojí výstroje a barvitě líčil činnost policie, jsou již minulostí. V současnosti je pro preventivní činnost vyčleněn pedagogicky vzdělaný strážník, který po dohodě s vedením školy připraví počítačovou prezentaci na aktuální téma. Její součástí je také vědomostní kvíz s odměnami za správné odpovědi.

„Jen v týdnu od 3. do 6. června 2013 bylo na ZŠ Žižkova v Turnově realizováno celkem pět přednášek," informoval Vladimír Hladík, který má u Městské policie Turnov prevenci na starosti. Prevence kriminality a společensky nebezpečných jevů je koncipována ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a Policií České republiky tak, aby aktuálně odrážela rizika a nebezpečí v jednotlivých oblastech.

V provozu na pozemních komunikacích to mohou být krizová místa s ohledem na současnou dopravní situaci přímo ve městě a například v oblasti prevence kriminality páchané na seniorech jsou dnes aktuální nezákonné praktiky na prodejních akcích a podomní prodej. Velmi žádanou se v letošním roce stala přednáška na téma kybernetové kriminality určená žákům 6. až 9. tříd základních škol a studentům středních škol, která se zaměřuje na rizikový prostor internetu, pojmy jako hoax, kyberšikana, kyberstalking, kybergrooming a další. Touto problematikou se již řadu let zabývá i projekt e-bezpečí, který realizuje tým Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. O tomto projektu je možné dozvědět se víc na stránkách www.e-bezpeci.cz.

Témat je samozřejmě mnohem více. Dopravní situace v Turnově a okolí i rizika spojená s užíváním drog a alkoholu mladistvých jsou aktuální stále. "Oblast prevence společensky nebezpečných jevů považuje městská policie v Turnově za velmi důležitou, ačkoliv její výsledky nejsou měřitelné," uzavřel Vladimír Hladík.

Snad jen z vyjádření občanů a z ubývajícího počtu stížností a oznámení těchto negativních jevů se dá usuzovat, že tato činnost má význam a je pro občany města Turnova užitečná.

Další podobné akce hasičů nebo policie najdete v rubrice KRIMI - Prevence a cvičení

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT