Turnovští studenti se připojí k akci Den Země
21.04.2015 07:10:00 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov
Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V týdnu od 20. do 24. dubna se zapojí turnovské základní i střední školy do každoročního úklidu. Společnými silami se pokusí přírodu svého města i okolí vyčistit od odpadků. Tím se pokusí alespoň trochu přispět ke zlepšení stavu našeho životního prostředí.
V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. První Den Země byl slaven v San Francisku. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. OSN začalo tento svátek slavit o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.
V letošním roce se Město Turnov připojilo k celorepublikové akci Ukliďme Česko. V sobotu 18. 4. 2015 proběhl úklid černých skládek v prostoru lesů na Vesecku. Více podrobností o této akci
Související články
Správa KRNAP také slaví Den Země
Ukliďme Česko - třeba i v Turnově
Ke stažení
Plakát akcí ke Dni Země v Turnově
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT