Turnovští volejbalisté zdolali lídra i poslední tým a jsou třetí

28.11.2017 15:00:00 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve 13. kole prvoligové soutěže se na turnovské palubovce představili v pátečním utkání hráči Sokola Dobřichovice, kteří byli na prvním místě tabulky. Domácí hráči je ale dokázali po dramatickém průběhu zdolat 3:2. Druhý den si pak poradili 3:1 v dalším kole i s týmem Spartaku Velké Meziříčí.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (22, -19, 23, -15, 11)

Domácím chyběli Indra, Čermák a Šén, hosté přijeli v kompletní sestavě i s Hykšem a tak se dal očekávat velice kvalitní volejbal, což se také nakonec před vynikající diváckou kulisou i potvrdilo.

Domácí vstoupili do utkání dobře a hned v úvodu si vytvořili vedení 5:2, o které však velmi rychle přišli. Hosté otočili na 5:6 a následně při podání Hykše na 6:11. Domácí se však velmi brzy vzpamatovali a začali náskok Dobřichovických likvidovat. Díky zlepšenému výkonu a velké bojovnosti se postupně náskok hostů tenčil a za stavu 18:18 bylo vyrovnáno. Hosté vedli ještě 18:20 a 21:22, ale díky dobrému podání Piskáčka, které podpořili spoluhráči kvalitní obranou a pevnými bloky se stav převážil na 25:22 a první set putoval na stranu domácích.

Druhý set začali lépe hosté a rychle získali několikabodový náskok (0:3, 1:5, 5:9 a 7:13), který na rozdíl od sady první neprohospodařili a i přes snahu domácích a snížení na 19:20 druhý set získali.

V setu třetím si domácí úvod pohlídali a nepustili favorizované hosty do žádného výraznějšího trháku. Set tak dospěl stejně jako první sada do dramatické koncovky, ve které byli opět přesnější a tudíž i šťastnější domácí a ujali se vedení 2:1 na sety.

Čtvrtá sada v úvodu nenasvědčovala tomu, že by měl jeden z týmů ve skóre výrazněji odskočit, ale opak byl pravdou a hosté při podání Vokála za stavu 8:9 získali náskok 8:14. To byl asi rozhodující okamžik čtvrtého dějství, jelikož domácí nedokázali najít žádné volejbalové zbraně pro otupení náporu hostů, kteří naopak svůj náskok neustále navyšovali až na konečných 15:25.

Rozhodující pátý set rozehráli lépe domácí, kteří zpřesnili hru a nedělali zbytečné chyby jako v sadě předchozí. Turnováci si postupně vybudovali drobný náskok (3:1, 6:3, 7:4 a 10:5), ale hosté nesložili zbraně a dokázali snížit na 10:8 a 13:11. Za tohoto stavu však vytvořili technickou chybu (blokovaná náhra) a jelikož za protesty obdrželi červenou kartu, domácí tak získali patnáctý bod a tím i celé utkání v poměru 3:2.

Sestava Turnova: Piskáček, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Peníška (L - Kunc). Střídali: Ducháč, Folprecht, Kovář, Bukovjan.

TJ Zikuda Turnov - Spartak Velké Meziříčí 3:1 (-20, 19, 19, 23)

V následujícím sobotním utkání zavítal na turnovskou palubovku tým nováčka a aktuálně poslední tým tabulky z Velkého Meziříčí. Jednoznačným úkolem tak bylo získání tří bodů a udržení pozice v popředí tabulky. Domácím opět chyběli Indra, Čermák a Šén, ke kterým se v úvodu utkání přidal i Starý.

Domácí vstoupili do utkání dobře, ale hosté se postupem času zlepšovali a Turnováci začali ztrácet půdu pod nohama. Turnovští velice špatně útočili, občas předvedli nepřesnost na příjmu a výsledkem bylo vedení hostů 15:19 a 17:21. A když nepomohla ani střídání, získali první set překvapivě hosté.

Od druhého setu provedli domácí korektury v sestavě a hned od úvodu převzali otěže utkání. Zlepšil se příjem a především se výrazně zvýšila úspěšnost v útoku. Výsledkem byl jednoznačně získaný druhý set a ve stejném duchu se odehrávala i sada třetí.

Domácí pokračovali ve zlepšené hře a hostům nepomohlo ani točení se sestavou. Po třech setech byl stav 2:1 a na domácí lavičce bylo hned o poznání veseleji.

Čtvrtý set však z nepochopitelných důvodů nezačali domácí vůbec dobře a díky nepřesnému příjmu podání byl rázem stav velice nepříznivý (1:5, 2:7 a 4:9). Domácí se však probrali včas a při podání Starého otočili na 10:9. Poté bylo skóre vyrovnané a poprvé se hráči Turnova dostali do vedení až za stavu 20:18. Dvoubodový náskok si dokázali Turnovští udržet až do koncovky a za stavu 24:23 proměnili hned první mečbol a další body tak mohli putovat do domácí šatny.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Peníška (L - Bukovjan). Střídali: Piskáček, Starý, Kunc, Kroužek.

Příští týden zajíždí Turnováci v pátek 1. 12.2017 na palubovku ČZU Praha B a v sobotu 2. 12. 2017 nastoupí k zápasu v hale záložního týmu Českých Budějovic. V domácím prostředí se opět představí po týdnu volna až 15. 12. 2017 (Tesla Brno) a 16. 12. 2017 (Black Volley Beskydy).