Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách

15.08.2022 11:53:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách

V 88. minutě nedělního divizního zápasu v Čáslavi byl ještě stav 2:1 pro hosty z Turnova, ale ti neustáli drtivý tlak domácích, obdrželi dvě branky a odjeli do srdce Českého ráje bez bodu.

FK Čáslav - FK Turnov 3:2 (1:0)

První poločas odehráli hosté dobře v ofenzívě, ale dvě velké příležitosti Petru Havlovi vychytal skvělými zákroky domácí brankář Vyhnánek. Soupeř měl jednu větší šanci, ale bohužel při centru ve 41. minutě si míč do vlastní branky srazil za Turnov debutující Peuker.

S Turnováky to trochu otřáslo, ale do druhé půle šli s odhodláním na obrat, což se jim vyplatilo. V 56. minutě byl faulován Š. Havel a nařízenou penaltu proměnil P. Havel. O čtyři minuty později Müller, který vystřídal Landfelda, střílel dobře na domácí branku a odražený míč si našel P. Havel, jenž tak otočil stav na 1:2. Dál se hrál útočný fotbal, ovšem hosté nezvládli závěrečný tlak Čáslavi a Martin Dudla využil dvou šancí k otočení stavu na 3:2 ve prospěch domácích.

„Mrzí mě, že jsme neustáli dvě situace na konci zápasu a jsme bez bodu. Bylo to ale určitě lepší než první zápas s Trutnovem," dodal k zápasu trenér Turnova Tomáš Nosek. 

Branky: 41. vlastní (Peuker), 88. a 92. Dudla - 56. a 60. P. Havel (první z pen.). Rozhodčí: Polena - Švorc, Hes, ŽK: 1:1. Diváků: 210. Turnov: Franc - provazník, Horák, Peuker, Křeš (46. Rozkovec) - Landfeld (55. Müller), Břenek (90. Jákl), Vencbauer, Š. Havel (73. Tobiaš) - Beníšek, P. Havel.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem
Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
V jakých soutěžích budou hrát pojizerské týmy?
Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT