Týden čtení dětem v turnovské knihovně

03.06.2019 16:46:05 | Autor: TZ Městská knihovna Antonína Marka Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Týden čtení dětem v turnovské knihovně

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově a všechny školy v Turnově se připojují od pondělí 3. června do neděle 9. června k celostátní propagační akci, která je součástí projektu Celé Česko čte dětem.

Pondělí 3. června - neděle 9. června 2019 v knihovně, ve školách, družinách a dalších institucích, ale hlavně doma Týden čtení dětem.

Cílem Týdne čtení dětem je motivování dětí, mládeže a dospělých k soustavnému čtení a rozvíjení lásky k literatuře prostřednictvím výběru hodnotné a dobré literatury. Prostřednictvím Týdne čtení dětem chceme široké veřejnosti opět jako v předchozím roce ukázat, že každodenní čtení dítěti pro radost je nejúčinnější metodou výchovy čtenáře - člověka samostatně uvažujícího, s rozsáhlými vědomostmi, které je sám schopen dále rozšiřovat. Člověka kulturního, jenž postupuje eticky, člověka s představivostí, který si v životě umí poradit rozumem, nikoli silou. Městská knihovna Antonína Marka v Turnově a všechny školy v Turnově se připojují k této celostátní propagační akci, která je součástí projektu Celé Česko čte dětem.

Nenechte si ujít i další akce knihovny na měsíc ČERVEN:

pondělí 3. června 2019 a středa 5. června 2019 vždy od 12:00 hodin, MŠ 28. října Turnov a poté každé další pondělí a středa v měsíci

Pohádková babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Mezi děti přijde opět pohádková babička Marie Meixnerová. Součást akce S knížkou do života - Bookstart a projektů čtenářské gramotnosti Rok Eduarda Petišky a Ivony Březinové. Zařazeno také do celostátní akce Týden čtení.

Úterý 4. června 2019 od 8:00 hodin dětské oddělení knihovny

Učíme se příběhem
Další ověřovací lekce projektu Nové školy o.p.s., který vstupuje do finále. Ve spolupráci se ZŠ Skálova se budeme věnovat další naratologické kategorii vzorové lekce v naší knihovně na rozvoj čtenářské gramotnosti a výchově ke čtenářským dovednostem.

Úterý 4. června 2019 od 14:00 hodin, dětské oddělení knihovny a každé další úterý v měsíci

Čtenářský klub Turnovský Granátek
Poslední měsíc školního roku se budeme opět věnovat tvůrčímu psaní, volnému čtení a práci s knihou. Klub vede Eva Kordová. Turnovský Granátek se připojuje také k celostátní akci Týden čtení, který je součástí dalšího projektu Rosteme s knihou.

Středa 5. června 2019 od 12:00 hodin, MŠ Zborovská Turnova a každou další středu v měsíci

Pohádková babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Mezi děti přijde opět pohádková babička Marie Podzimková. Součást akce S knížkou do života - Bookstart a projektů čtenářské gramotnosti Rok Eduarda Petišky a Ivony Březinové. Zařazeno také do celostátní akce Týden čtení.

Čtvrtek 6.června 2019 od 8:00 hodin, Základní umělecká škola, koncertní sál

Loučení s předškoláky
Tradiční akce, kterou pořádá ve spolupráci Město Turnov - Odbor školství a kultury pro děti, které opouští mateřské školky a po prázdninách budou prvňáčky. Od místostarostky města Mgr. Petry Houškové obdrží pamětní listy s fotografií a od knihovny pamětní list za Klub Matýsek. Odměna také čeká na předškoláky, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže Malujeme pejska a kočičku. Na závěr bude připravena pohádka v podání LS Na Židli.

Čtvrtek 6. června 2019 od 14:00 hodin, klubovna penzionu Žižkova KAS

Na vrchol Pyrenejí
Cestopisná přednáška o krásách Pyrenejí doplněná nádhernými fotografiemi Mgr. Jana Bubala, mineraloga muzea Českého ráje v Turnově. Určeno nejen pro návštěvníky Klubu aktivní senior, ale i ostatní zájemce z řad veřejnosti.

Čtvrtek 6. června 2019 od 18:00 hodin, pobočka knihovny na vlakovém nádraží

Norsko- Ztraceni mezi fjordy
O fjordech, ledovcích, dřevěných domečcích, dramatických pohledech i strmých útesech bude mluvit cestovatel a mořeplavec Tomáš Kůdela. Na divokou přírodu Norska se podíváme netradičně z pohledu dronu a plachetnice.

Pátek 7. června 2019 od 8:00 hodin, školní klub ZŠ Skálova Turnov

Dílna čtení - Učíme se příběhem
Dílna čtení, která navazuje na ověřovací lekci projektu Nové školy o.p.s., který vstupuje do finále. Ve spolupráci se ZŠ Skálova se budeme věnovat další naratologické kategorii v dílně čtení přímo ve výuce na základní škole. Pilotní projekt na podporu čtenářských dovedností u žáků pátých ročníků.

Neděle 9. června 2019 od 10:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Dílna plstěná, ponožková a recyklační
Tvůrčí výtvarná dílna poslední před prázdninami pro rodiče s dětmi je zaměřena na výrobky z recyklovaných materiálů, plstění a výrobky z ponožek. Na všechny se těší lektorky Eva, Simona, Lenka, ale také mladé výtvarnice Šárka a Veronika Klementovy.

Středa 12. června 2019, od 10:30 hodin, hrad Valdštejn

Den čtenářů na hradě
Tradiční akce na závěr školního roku, která je pořádána v rámci projektu Rok Eduarda Petišky, Ivony Březinové a 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros. Na děti čeká poznávací stezka a soutěž Po stopách spisovatelů a knih. Doputují na hrad Valdštejn kde je bude čekat král, královna, vévoda Albrecht z Valdštejna, rytíři hradu a další program.

Pondělí 17. června 2019 od 14:00 hodin, klubovna penzionu Výšinka a středa 19. června 2019 od 14:00 hodin, klubovna DD Pohoda

Husitská revoluce
Přednáška PhDr. Jiřího Sajbta se koná u příležitosti 600. výročí předehry husitské revoluce v roce 1419. Mapování příčin vzniku husitského hnutí, historické aspekty této doby a další historická fakta a souvislosti.

Úterý 18 června 2019, Náprstkovo muzeum Praha

Turnovský Granátek na cestách
Čtenářský klub na závěrečném poznávacím celodenním zájezdu navštíví Náprstkovo muzeum v Praze, zúčastní se vzdělávacího programu pro I, stupeň základní školy a tvořivé dílny na téma Piráti - Postrach moří. Náš program nese název Prahou bez nudy.

Středa 19. června 2019 od 10:00 hodin, Městské divadlo

Slavnost abecedy a čtení
Tradiční slavnostní předání knížek pro prvňáčky Turnova a okolí na závěr projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Hosté akce budou ilustrátor Jiří Fixl, akademická malířka Eva Mastníková, programový ředitel nakladatelství Albatros Ondřej Miler a další hosté.

Čtvrtek 20. června 2019 od 14:00 hodin, klubovna KAS penzion Žižkova

Flétnový koncert
Na závěr školního roku a s přáním pěkných prázdninových dní vystoupí žačky hudebního oboru hry na flétnu pod vedením paní učitelky Moniky Szantó.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čteme všichni, vypráví jen někdo 2019
Noc s Andersenem 2019 v Turnově si užili velcí i malí účastníci
Březen měsíc čtenářů v turnovské knihovně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT