U Lomnice se srazila dvě auta, zraněno celkem sedm lidí

11.06.2023 20:33:27 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

U Lomnice se srazila dvě auta, zraněno celkem sedm lidí

Aktualizováno: Hasiči zasahovali v neděli odpoledne u dopravní nehody na silnici I/286 v Želechách ve směru na Lomnici nad Popelkou, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Komunikace byla uzavřena. Hasiči provedli protipožární opatření a zachytili do úkapové nádoby uniklé provozní kapaliny.

„Zraněné osoby byly předány do péče Zdravotnické záchranné službě - na místě události se celkem nacházelo sedm účastníků nehody. Zbylé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem. Na místo se dostavila i dopravní policie," sdělili krajští hasiči.

Nehoda dvou aut na silnici I/286 ve směru na Lomnici nad Popelkou<br />Autor: HZS Libereckého kraje Aktualizováno 12. 6. 19.10:

V neděli odpoledne projížděl Libštátem ve směru na Lomnici nad Popelkou 37letý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia po vedlejší silnici třetí třídy číslo 28311 a v křižovatce pak chtěl odbočit na hlavní silnici druhé třídy číslo 286. Přitom přehlédl z levé strany po hlavní silnici od Lomnice jedoucí Škodu Fabii, jejíž řidič křižovatku projížděl rovně.

„Došlo k čelnímu střetu, po kterém musela Zdravotnická záchranná služba převézt k ošetření do nemocnice kromě řidiče fabie celou její posádku. Jednalo se o tři děti ve věku 8, 8 a 10 roků a o 32letou ženu. V nemocnici skončila i 49letá spolujezdkyně z octavie. O pacienty se podělily nemocnice v Turnově, Jilemnici a v Jičíně. Podle dostupných informací by jejich zranění neměla být vážná," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Dalšími účastníky nehody byli přerkvapivě jorkšír, čivava a boloňský psík, kteří v octávii seděli před nehodou na zadním sedadle a nebyli během jízdy nijak zajištěni. Ti z karambolu i přesto vyvázli bez zranění, jen čivava byla otřesená natolik, že si její stav vyžádal návštěvu veterinární stanice.

„Dopravní policisté v této souvislosti upozorňují na to, že při dopravní nehodě může domácí mazlíček ublížit nejen sobě, ale také ostatním spolucestujícím, proto by měl být přepravován tak, abychom zabránili jeho neomezenému pohybu v autě. To šetrně zajišťují například speciální bezpečnostní postroje pro psy. Hmotnou škodu jsme na místě nehody odhadli na 100 000 korun. Orientační dechové zkoušky u obou řidičů ukázaly, že pod vlivem alkoholu nebyli," doplnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči v Lomnici vytahovali krávu ze septiku
Hasiči zasahovali u dopravní nehody převráceného kamionu u Turnova
V Bělé hořelo osobní auto
Osobní vlak srazil u Vesce muže, který pak vstal a odešel
V Železném Brodě se srazila dvě auta

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT