U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška

14.12.2016 22:05:02 | Autor: Petr Ježek a Pavel Mlejnek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška

V Turnově si v sobotu 10. prosince připomněli 85 let od vzniku hokeje a také 100 let od narození Ludvíka Koška - hokejisty a válečného hrdiny, podle kterého se stadion jmenuje. Pietní akt u pamětní desky plk. RAF Ludvíka Koška u vstupu do zimního stadionu předcházel utkání Liberecké ligy HC Turnov 1931 - HC Děčín B.

Vzpomínkovou akci moderoval ředitel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek, o tradicích a vlastenectví pohovořil starosta města Tomáš Hocke a za hokejisty pronesl pár vět Pavel Mlejnek - člen správní rady HC Turnov 1931, který se ve volných chvílích zabývá klubovou historií. Ten rovněž připomněl, že turnovský hokej si v těchto dnech připomíná další významné jubileum - 85 let své organizované činnosti. Po následném kladení květin, za početné účasti rodiny Koškových z Jablonce nad Nisou, celou akci uzavřela studentka Státní konzervatoře Praha Kristýna Anežka Poláková zpěvem české státní hymny.

Pietní akt připomínající 100. výročí narození Ludvíka Koška, letce RAF i turnovského hokejisty<br />Autor: Zdeněk Matura Čestnou stráž pietního aktu tvořili členové KVH RAF z Chrudimi, aktivních záloh AČR Libereckého kraje a Junáka Turnov. Po celou dobu utkání byla v bufetu zimního stadionu výstavka pohárů a trofejí z poválečné éry turnovského hokeje, které nečekaně objevily turnovské házenkářky během příprav oslav 90 let házené v bývalé klubovně hřiště na Jiskře. O něj se v minulosti házená dělila právě s hokejisty.

Na velkoplošné obrazovce v prostoru občerstvení mohli návštěvníci sobotního sportovního podvečera zhlédnout sérii fotografií z osobního, sportovního a vojenského života Ludvíka Koška, kterou ze svého archivu připravil Pavel Mlejnek.

Samotné utkání krajské ligy zahájil slavnostním buly turnovský starosta Tomáš Hocke, v rámci doprovodného programu poděkovali v první pauze turnovští hokejisté a fanoušci Janu Konejlovi - bývalému předsedovi oddílu a zapálenému bojovníkovi za výstavbu zimního stadionu v Maškových zahradách, za jeho dosavadní práci pro klub. O druhé přestávce pak předal Martin Volf, vedoucí mládeže a člen správní rady HC Turnov 1931, symbolický šek s výtěžkem sbírky ve prospěch tříletého Ondřeje Vašičky z Příšovic, který trpí závažným onemocněním. Sbírku mezi sebou zorganizovali hráči A týmu a činovníci klubu HC Turnov 1931.

Více o samotném sobotním utkání: Turnov má díky vysoké výhře nad Děčínem zajištěný postup do play off

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově si připomenou dvě hokejová výročí
Tři body z Děčína udržely Turnov na čele Liberecké ligy
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT