U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška

14.12.2016 22:05:02 | Autor: Petr Ježek a Pavel Mlejnek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška

V Turnově si v sobotu 10. prosince připomněli 85 let od vzniku hokeje a také 100 let od narození Ludvíka Koška - hokejisty a válečného hrdiny, podle kterého se stadion jmenuje. Pietní akt u pamětní desky plk. RAF Ludvíka Koška u vstupu do zimního stadionu předcházel utkání Liberecké ligy HC Turnov 1931 - HC Děčín B.

Vzpomínkovou akci moderoval ředitel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek, o tradicích a vlastenectví pohovořil starosta města Tomáš Hocke a za hokejisty pronesl pár vět Pavel Mlejnek - člen správní rady HC Turnov 1931, který se ve volných chvílích zabývá klubovou historií. Ten rovněž připomněl, že turnovský hokej si v těchto dnech připomíná další významné jubileum - 85 let své organizované činnosti. Po následném kladení květin, za početné účasti rodiny Koškových z Jablonce nad Nisou, celou akci uzavřela studentka Státní konzervatoře Praha Kristýna Anežka Poláková zpěvem české státní hymny.

Pietní akt připomínající 100. výročí narození Ludvíka Koška, letce RAF i turnovského hokejisty<br />Autor: Zdeněk Matura Čestnou stráž pietního aktu tvořili členové KVH RAF z Chrudimi, aktivních záloh AČR Libereckého kraje a Junáka Turnov. Po celou dobu utkání byla v bufetu zimního stadionu výstavka pohárů a trofejí z poválečné éry turnovského hokeje, které nečekaně objevily turnovské házenkářky během příprav oslav 90 let házené v bývalé klubovně hřiště na Jiskře. O něj se v minulosti házená dělila právě s hokejisty.

Na velkoplošné obrazovce v prostoru občerstvení mohli návštěvníci sobotního sportovního podvečera zhlédnout sérii fotografií z osobního, sportovního a vojenského života Ludvíka Koška, kterou ze svého archivu připravil Pavel Mlejnek.

Samotné utkání krajské ligy zahájil slavnostním buly turnovský starosta Tomáš Hocke, v rámci doprovodného programu poděkovali v první pauze turnovští hokejisté a fanoušci Janu Konejlovi - bývalému předsedovi oddílu a zapálenému bojovníkovi za výstavbu zimního stadionu v Maškových zahradách, za jeho dosavadní práci pro klub. O druhé přestávce pak předal Martin Volf, vedoucí mládeže a člen správní rady HC Turnov 1931, symbolický šek s výtěžkem sbírky ve prospěch tříletého Ondřeje Vašičky z Příšovic, který trpí závažným onemocněním. Sbírku mezi sebou zorganizovali hráči A týmu a činovníci klubu HC Turnov 1931.

Více o samotném sobotním utkání: Turnov má díky vysoké výhře nad Děčínem zajištěný postup do play off

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově si připomenou dvě hokejová výročí
Tři body z Děčína udržely Turnov na čele Liberecké ligy
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT