Úder blesku zapálil chalupu v Rokytnici
12.08.2015 16:33:29 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou
Zásah šesti jednotek hasičů si vyžádal ve středu 12. srpna požár poloroubené chalupy v části obce Rokytno v Rokytnici nad Jizerou. Příčinou požáru byl zřejmě úder blesku při lokální bouřce, škoda již byla vyčíslena na 750 tisíc korun.
„Požár půdy byl hasičům ohlášen na linku 112 ve 12.10. V době příjezdu prvních jednotek byla již půlka střechy v plamenech, a proto zavolali hasiči další posily. K dispozici měli šest cisternových automobilových stříkaček, výškovou techniku nebylo možné v terénu ustavit," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Hasiči používali nastavovací žebříky, zasahovali v dýchacích přístrojích. Vedle hasebních prací pomáhali majiteli s evakuací materiálu. Ve 13.20 hodin se podařilo požár lokalizovat, kolem 14. hodiny probíhaly dohašovací práce a kontrola termokamerou. Na dohlídku ve 14.30 zůstala místní dobrovolná jednotka. Na místě zasahovaly jednotky HZS LK PS Jilemnice, HZS LK PS Semily, Jablonec nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Vítkovice.
„Příčinou požáru byl úder blesku při lokální bouřce. Škoda byla vyčíslena na 750 000 Kč, hasičům se podařilo svým zásahem uchránit hodnotu 700 000 Kč," doplnila mluvčí hasičů.
Související články
Další lesní požár vypukl pod Bezdězem
Liberecký kraj vyhlásil stav zvýšeného nebezpečí vzniku požárů
O víkendu hořelo pole u Zákup i chata v Příkrém
Při požáru lesa pod Měděncem pomáhal hasičům i vrtulník s bambivakem
Hasiči varují! Ve velkém suchu hrozí požáry polí i lesů
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
Obrazem: Jak Krakonoš přivítal v Harrachově jaro
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Nejčtenější články
27.03.: V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
28.03.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
27.03.: Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.