Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

21.04.2024 15:45:53 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

V sobotu 6. dubna proběhla hlavní úklidová akce roku Ukliďme Česko. Každoročně se zapojuje i Turnov, letos se sběr odehrál v okolí Sběrného dvora Vesecko.

Před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým letos byla sobota 6. dubna, organizátoři ze spolku Ukliďme Česko evidovali přes 3 600 nahlášených úklidů, aktuálně už to je víc než 3 800. Uklízí se i mimo hlavní termín akce. Přehled všech úklidů lze najít na www.uklidmecesko.cz/map/. Uklízelo se po celé zemi a dokonce i v Českém Banátu v Rumunsku.

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je opět rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce... „Rozesíláme celkem 3 200 balíčků s úklidovým materiálem. K místním organizátorům v nich putuje bezmála 150 000 pytlů na sběr odpadků a také pracovních rukavic," sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Město Turnov se zapojuje pravidelně, v letošním ročníku se uklízelo na Vesecku. Úklid začal u parkoviště za sběrným dvorem. Trasa vedla kousek po silnici a pak vpravo na lesní cestu. Hned na začátku bylo posbíráno několik pytlů se směsným odpadem. Dál se našel drobný odpad (PET lahve, plechovky...) a také větší věci, které v lese běžně nenajdete (netkaná textilie, plech, zbytky elektra, boty, sklo, fólie, záchodová mísa apod.).

Jedenáct účastníků akce, a to včetně pěti dětí, sesbíralo odpad o celkové hmotnosti 330 kg. Děkujeme všem, kdo uklízeli s městem Turnov nebo po vlastní ose a také těm, kdo se na jarní úklid teprve vydají. Je dobře, když vám vaše okolí není lhostejné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při akci Ukliďme Turnov 2023 sesbírali 640 kilo odpadu
Turnov hlásí uklizeno
Jak probíhala akce Ukliďme Česko 2019 v Turnově
Ukliďme Česko v Turnově 2018

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT