Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.02.2023 19:17:46 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám únorový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2023/2024 si dovolujeme upozornit na blížící se termín odevzdání přihlášek ke vzdělávání. Poslední den, kdy lze přihlášky do školy předat, je středa 1. března. Do přijímacího řízení budou zahrnuty přihlášky, které budou dodány do školy osobně do uvedeného data včetně, a také ty, které budou doručeny v prvním březnovém týdnu poštou (poštovní razítko na obálce musí mít nejpozdější datum 1. března). Možná jste se nemohli z různých důvodů dostavit na Den otevřených dveří, který jsme pořádali v sobotu 7. ledna a kde jsme mj. přítomným uchazečům  a jejich rodičům podrobně vysvětlovali podmínky přijímacího řízení do čtyřletého i osmiletého studijního oboru našeho gymnázia. Pokud potřebujete konzultaci k přijímacímu řízení, neváhejte kontaktovat zástupce ředitele nebo ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí

Školní kolo zeměpisné olympiády
Dne 24. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 45 studentů. V kategorii A zvítězil Martin Novák (prima), v kategorii B Tobiáš Cerman (sekunda), v kategorii C Michal Lukeš (kvarta) a v kategorii D Matěj Hanzl  (4. ročník), 2. místo v této kategorii obsadila Lenka Chmelíková (sexta). Všichni jmenovaní v kategoriích A až C postupují do okresního kola, které se koná 1. března v Turnově. Dva nejlepší z kategorie D postupují rovnou do kola krajského, které se uskuteční 29. března. Všem děkujeme za účast, gratulujeme výhercům a přejeme štěstí a sílu do kol dalších.

Pedagogická rada
Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2022-2023 na pedagogické radě v úterý 24. ledna. Bilance za 1. pololetí je velmi dobrá: celkově prospělo s vyznamenáním 107 studentů, celkem 6 studentů nebylo za uvedené období z různých důvodů hodnoceno a byl jim tak stanoven náhradní termín pro hodnocení za předměty, ve kterých nejsou hodnoceni. Dva studenti vždy v jednom z předmětů neprospěli, všichni ostatní studenti prospěli. Chování studentů a docházka do školy jsou celkově velmi dobré.

Návštěva kina Jitřenka
Už tradičně naši studenti s koncem pololetí a převzetím vysvědčení navštěvují semilské kino Jitřenka. Ani 31. ledna tomu nebylo jinak. Zatímco starší ročníky zhlédly sportovní drama Poslední závod o průkopnících lyžování u nás na počátku 20. století, mladší studenti viděli novou českou pohádku Princezna zakletá v čase 2.

Únorové akce

Školní kolo olympiády v angličtině
Ve středu 1. února proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii G III.A (5.0 - 7.0, 1.r. - 3.r.) a ve čtvrtek 2. února pak v kategoriích VG I.B (1.0 - 2.0), VG II.B (3.0 - 4.0). Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce www.giokaj.webnode.cz. Další informace jsou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Pololetní prázdniny
V pátek 3. února mají žáci jednodenní pololetní prázdniny.

Lyžařské kurzy
V měsíci únoru uspořádáme dva lyžařské kurzy, oba na Železnobrodské chatě v Rokytnici nad Jizerou. Studenti tercie pojedou v termínu od 5. do 10. února, doprovod jim budou dělat učitelé Martin Krajíc, Lukáš Rambousek a Petra Pekárková. O týden později, od 12. do 17. února, vyrazí na stejné místo studenti 1. ročníku společně s učiteli Martinem Krajícem, Lubošem Hlavou a Luďkem Štěpničkou. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Beseda na téma Mezinárodní organizace a Česká republika
Ve středu 15. února proběhne v rámci společenskovědního semináře (septima a 3. ročník) a dějepisného semináře (oktáva a 4. ročník) beseda na téma Mezinárodní organizace a Česká republika. Debatovat se studenty bude Mgr. Jan Farský, bývalý poslanec a starosta Semil, který je také absolventem našeho gymnázia. Beseda se uskuteční v aule od 14:25 do 16:00 hodin.

Dramatizace románu Oscara Wildea Obraz Doriana Greye
Na pozvání Městské knihovny v Semilech navštíví 16. února nejstarší ročníky GIO kino Jitřenka a zhlédnou zkrácenou dramatizaci románu Oscara Wildea Obraz Doriana Greye. V rámci projektu Čítárna - určeném primárně maturantům - herci a inscenátoři Michaela Fišarová a Miroslav Reil slavný příběh anglické literatury nejen předvedou, ale následně i teoreticky rozeberou.

Jarní prázdniny
Od 20. do 24. února mají žáci škol okresu Semily jarní prázdniny.

Na březen 2023 plánují:

- 26. absolventský ples, KC Golf Semily, 4. 3. od 20:00 hod.,

- Přijímačky "nanečisto" pro zájemce z řad uchazečů o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2023/2024, pátek 31. 3. (a také sobota 1. 4.)

Jaké byly lednové akce gymnázia

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT