Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.02.2023 19:17:46 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám únorový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2023/2024 si dovolujeme upozornit na blížící se termín odevzdání přihlášek ke vzdělávání. Poslední den, kdy lze přihlášky do školy předat, je středa 1. března. Do přijímacího řízení budou zahrnuty přihlášky, které budou dodány do školy osobně do uvedeného data včetně, a také ty, které budou doručeny v prvním březnovém týdnu poštou (poštovní razítko na obálce musí mít nejpozdější datum 1. března). Možná jste se nemohli z různých důvodů dostavit na Den otevřených dveří, který jsme pořádali v sobotu 7. ledna a kde jsme mj. přítomným uchazečům  a jejich rodičům podrobně vysvětlovali podmínky přijímacího řízení do čtyřletého i osmiletého studijního oboru našeho gymnázia. Pokud potřebujete konzultaci k přijímacímu řízení, neváhejte kontaktovat zástupce ředitele nebo ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí

Školní kolo zeměpisné olympiády
Dne 24. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 45 studentů. V kategorii A zvítězil Martin Novák (prima), v kategorii B Tobiáš Cerman (sekunda), v kategorii C Michal Lukeš (kvarta) a v kategorii D Matěj Hanzl  (4. ročník), 2. místo v této kategorii obsadila Lenka Chmelíková (sexta). Všichni jmenovaní v kategoriích A až C postupují do okresního kola, které se koná 1. března v Turnově. Dva nejlepší z kategorie D postupují rovnou do kola krajského, které se uskuteční 29. března. Všem děkujeme za účast, gratulujeme výhercům a přejeme štěstí a sílu do kol dalších.

Pedagogická rada
Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2022-2023 na pedagogické radě v úterý 24. ledna. Bilance za 1. pololetí je velmi dobrá: celkově prospělo s vyznamenáním 107 studentů, celkem 6 studentů nebylo za uvedené období z různých důvodů hodnoceno a byl jim tak stanoven náhradní termín pro hodnocení za předměty, ve kterých nejsou hodnoceni. Dva studenti vždy v jednom z předmětů neprospěli, všichni ostatní studenti prospěli. Chování studentů a docházka do školy jsou celkově velmi dobré.

Návštěva kina Jitřenka
Už tradičně naši studenti s koncem pololetí a převzetím vysvědčení navštěvují semilské kino Jitřenka. Ani 31. ledna tomu nebylo jinak. Zatímco starší ročníky zhlédly sportovní drama Poslední závod o průkopnících lyžování u nás na počátku 20. století, mladší studenti viděli novou českou pohádku Princezna zakletá v čase 2.

Únorové akce

Školní kolo olympiády v angličtině
Ve středu 1. února proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii G III.A (5.0 - 7.0, 1.r. - 3.r.) a ve čtvrtek 2. února pak v kategoriích VG I.B (1.0 - 2.0), VG II.B (3.0 - 4.0). Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce www.giokaj.webnode.cz. Další informace jsou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Pololetní prázdniny
V pátek 3. února mají žáci jednodenní pololetní prázdniny.

Lyžařské kurzy
V měsíci únoru uspořádáme dva lyžařské kurzy, oba na Železnobrodské chatě v Rokytnici nad Jizerou. Studenti tercie pojedou v termínu od 5. do 10. února, doprovod jim budou dělat učitelé Martin Krajíc, Lukáš Rambousek a Petra Pekárková. O týden později, od 12. do 17. února, vyrazí na stejné místo studenti 1. ročníku společně s učiteli Martinem Krajícem, Lubošem Hlavou a Luďkem Štěpničkou. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Beseda na téma Mezinárodní organizace a Česká republika
Ve středu 15. února proběhne v rámci společenskovědního semináře (septima a 3. ročník) a dějepisného semináře (oktáva a 4. ročník) beseda na téma Mezinárodní organizace a Česká republika. Debatovat se studenty bude Mgr. Jan Farský, bývalý poslanec a starosta Semil, který je také absolventem našeho gymnázia. Beseda se uskuteční v aule od 14:25 do 16:00 hodin.

Dramatizace románu Oscara Wildea Obraz Doriana Greye
Na pozvání Městské knihovny v Semilech navštíví 16. února nejstarší ročníky GIO kino Jitřenka a zhlédnou zkrácenou dramatizaci románu Oscara Wildea Obraz Doriana Greye. V rámci projektu Čítárna - určeném primárně maturantům - herci a inscenátoři Michaela Fišarová a Miroslav Reil slavný příběh anglické literatury nejen předvedou, ale následně i teoreticky rozeberou.

Jarní prázdniny
Od 20. do 24. února mají žáci škol okresu Semily jarní prázdniny.

Na březen 2023 plánují:

- 26. absolventský ples, KC Golf Semily, 4. 3. od 20:00 hod.,

- Přijímačky "nanečisto" pro zájemce z řad uchazečů o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2023/2024, pátek 31. 3. (a také sobota 1. 4.)

Jaké byly lednové akce gymnázia

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT