Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

04.02.2024 22:29:16 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám únorový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2024/2025 upozorňujeme na zásadní změny v přijímacím řízení na střední školy. Přihlášku lze podat pouze od 1. do 20. února. Veškeré informace najdete přehledně na webu www.prihlaskynastredni.cz (na této webové stránce najdete postup podání přihlášky, názorná videa atd.). Jsou možné celkem 3 různé varianty přihlášení; všem uchazečům a jejich rodičům velmi doporučujeme zvolit 1. způsob, tj. přihlášení elektronicky s ověřenou identitou v systému DiPSy.cz (tento způsob je z hlediska komfortu pro uchazeče zejména v průběhu přijímacího řízení nejvýhodnější).

Možná jste se nemohli z různých důvodů dostavit na Den otevřených dveří, který jsme pořádali v sobotu 6. ledna a kde jsme mj. přítomným uchazečům a jejich rodičům podrobně vysvětlovali podmínky přijímacího řízení do čtyřletého i osmiletého studijního oboru našeho gymnázia. Pokud potřebujete konzultaci k přijímacímu řízení, obracejte se nejprve na příslušné základní školy, kde by Vám měli nejlépe poradit výchovní poradci; můžete kontaktovat i ředitele nebo zástupce ředitele našeho gymnázia. Doporučujeme Vám sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí

Matematická olympiáda
Ve školním kole Matematické olympiády v kategorii Z9 se stali úspěšnými řešiteli studenti kvarty David Horák (1. místo) a Charlotte Šírková (2. místo). Charlotte děkujeme za reprezentaci v okresním kole, které se uskutečnilo 12. ledna v SVČDM v Semilech.

Olympiáda z dějepisu
Dne 16. ledna proběhlo okresní kolo olympiády z dějepisu, naše reprezentantky Anežka Brázdilová, Kateřina Nechanická a Viktorie Kučerová se tentokrát umístily na nepostupových místech. Přesto jim děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších ročnících.

Hodnocení 1. pololetí
Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2023-2024 na pedagogické radě v úterý 23. ledna. Bilance za 1. pololetí je velmi dobrá: celkově prospělo s vyznamenáním 118 studentů. Osm studentů nebylo za uvedené období z různých důvodů hodnoceno a bude jim tak stanoven náhradní termín pro hodnocení za předměty, ve kterých nejsou hodnoceni. Tři studenti vždy v jednom z předmětů neprospěli, všichni ostatní studenti prospěli. Chování studentů a docházka do školy jsou celkově velmi dobré.

Únorové akce

Pololetní prázdniny
V pátek 2. února mají žáci jednodenní pololetní prázdniny.

Lyžařské kurzy
V měsíci únoru uspořádáme dva lyžařské kurzy, oba na Železnobrodské chatě v Rokytnici nad Jizerou. Studenti tercie pojedou v termínu od 4. do 9. února, doprovod jim budou dělat učitelé Martin Krajíc, Eliška Závěrková a Luděk Štěpnička. O dva týdny později, od 18. do 23. února, vyrazí na stejné místo studenti 1. ročníku společně s učiteli Martinem Krajícem, Lubošem Hlavou a Eliškou Závěrkovou. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Beseda s Jindřichem Mannem
20. února navštíví naše gymnázium česko - německý spisovatel Jindřich Mann, pokračovatel slavného literárního rodu, autor prózy Poste restante (Cena Egona Erwina Kische) nebo předloňského románu Stříbrný kouzelník. Jindřich Mann se narodil v roce 1948, jeho maminkou byla dcera slavného německého spisovatele Heinricha Manna (Profesor Neřád, V krajině hojnosti) a tatínek přední český autor Ludvík Aškenázy (Dětské etudy, Vajíčko). Od roku 1968 žila rodina v tehdejším Západním Německu a Mann působil jako televizní scenárista a režisér. Do Semil spisovatele doprovodí jeho nakladatel, editor a tvář vydavatelství Labyrint Joachim Dvořák. Beseda s autorským čtením začíná na GIO v 14:30 v učebně MUL.

Dramatizace Orwellova románu 1984
21. února navštíví 45 studentů gymnázia Multifunkční centrum Dlabačov v Praze, kde budou mít možnost zhlédnout dramatizaci Orwellova románu 1984. Profesionální herci z Velké Británie předvedou hru v angličtině, a tak umožní studentům ověřit si své znalosti mluveného anglického slova a seznámí je zároveň s nejznámějším a stále aktuálním dílem britského novináře a spisovatele George Orwella.

27. absolventský ples
Gymnázium Ivana Olbrachta Semily a Spolek rodičů a přátel gymnázia zvou všechny příznivce tance a společenského dění na 27. absolventský ples, který se uskuteční v sobotu 24. února 2024 od 20:00 hod. v sále a přilehlých prostorách KC Golf. Připravena bude skupina Allegro, chybět nebude ani bohaté občerstvení a samozřejmě soutěž o ceny. Předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na GIO. Cena vstupného je 200,- Kč. Přijďte, těšíme se na Vás!

Jarní prázdniny
Od 26. února do 1. března mají žáci škol okresu Semily jarní prázdniny.

Výběr z termínů kalendáře na březen 2024:

- 1. března od 18:00 hod. v aule Šansonárium s Miloněm Čepelkou, významným českým hercem, spisovatelem, básníkem, scénáristou a členem Divadla Járy Cimrmana, předprodej vstupenek od - 5. února v Městském infomačním centru Semily.
- 28. 3. velikonoční prázdniny

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT