Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání

19.08.2021 11:19:45 | Autor: Tomáš Krištof | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání

Turnovští atleti mají za sebou nabitý a úspěšný víkend. V sobotu 14. srpna se uskutečnilo mezistátní utkání dorostenecké kategorie v Brně. Druhý víkendový den proběhlo MČR v horském běhu a po celý víkend se mladí vícebojaři z mladšího a staršího žactva utkali o mistrovské medaile v Plzni. Atleti AC Turnov získali z těchto závodů stříbro z mezistátního utkání a zlato se stříbrem z MČR ve vícebojích.

Na mezistátní utkání byli z turnovských závodníků nominováni Jakub Šafář ve skoku o tyči a Roman Hanyk v chůzi. Oba atleti v reprezentačním dresu se utkali se soupeři ze Slovenska, Maďarska a Polska. Lépe se dařilo Kubovi Šafářovi, který ve skoku o tyči obsadil druhou příčku za výkon 447 cm a pomohl tak cennými body českému družstvu. Roman se v mezinárodní konkurenci představil v závodě na 5000 metrů chůze, kde skončil na 6. místě v čase 25:40,26 minuty. Celkově se Česká republika umístila na druhém místě.

Turnovští zástupci na Mistrovství České republiky ve vícebojích v Plzni<br />Autor: Archiv AC Turnov Na Mistrovství České republiky ve vícebojích v Plzni měl AC Turnov trojnásobné zastoupení ve starším žákovi Benjamínu Vaníčkovi a mladším žákyním Anetě a Tereze Markovým. Ben Vaníček absolvoval devítiboj ve dvou dnech, kde si především bodovým přísunem ve skoku o tyči a skoku vysokém řekl o boj o zlato, které mu nakonec uteklo o pouhé dva body, a bral v konečném pořadí druhé místo za posbíraných 5323 bodů.

Mladší žákyně Aneta s Terkou měly svůj pětiboj na programu v neděli. Od první disciplíny díky velkému osobáku na překážkách se do čela dostala Aneta, která svůj náskok již udržela a za součet 3209 bodů se stala mistryní ČR mez mladšími žákyněmi v pětiboji. Terka do pětiboje vstoupila také osobními rekordy a držela se v přední polovině startovního pole, až poslední disciplína, která je jinak její silnou stránkou, se jí výkonnostně i kvůli zdravotnímu problému nepovedla a v konečném pořadí se umístila na skvělém 8. místě v republice za součet 2890 bodů.

Do Jánských Lázní se na MČR v dlouhém horském běhu vydal běžec Radim Berka. Závodní trasa byla naplánovaná kolem Černé hory o délce 22 km s převýšením 1050 metrů. Ve velice kvalitně obsazeném závodě vybojoval Radim 12. příčku, když zvládl absolvovat trať v čase 1:49:15 hodiny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
Chodkyně AC Turnov mají limity na MS a ME juniorů!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT