Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání

19.08.2021 11:19:45 | Autor: Tomáš Krištof | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání

Turnovští atleti mají za sebou nabitý a úspěšný víkend. V sobotu 14. srpna se uskutečnilo mezistátní utkání dorostenecké kategorie v Brně. Druhý víkendový den proběhlo MČR v horském běhu a po celý víkend se mladí vícebojaři z mladšího a staršího žactva utkali o mistrovské medaile v Plzni. Atleti AC Turnov získali z těchto závodů stříbro z mezistátního utkání a zlato se stříbrem z MČR ve vícebojích.

Na mezistátní utkání byli z turnovských závodníků nominováni Jakub Šafář ve skoku o tyči a Roman Hanyk v chůzi. Oba atleti v reprezentačním dresu se utkali se soupeři ze Slovenska, Maďarska a Polska. Lépe se dařilo Kubovi Šafářovi, který ve skoku o tyči obsadil druhou příčku za výkon 447 cm a pomohl tak cennými body českému družstvu. Roman se v mezinárodní konkurenci představil v závodě na 5000 metrů chůze, kde skončil na 6. místě v čase 25:40,26 minuty. Celkově se Česká republika umístila na druhém místě.

Turnovští zástupci na Mistrovství České republiky ve vícebojích v Plzni<br />Autor: Archiv AC Turnov Na Mistrovství České republiky ve vícebojích v Plzni měl AC Turnov trojnásobné zastoupení ve starším žákovi Benjamínu Vaníčkovi a mladším žákyním Anetě a Tereze Markovým. Ben Vaníček absolvoval devítiboj ve dvou dnech, kde si především bodovým přísunem ve skoku o tyči a skoku vysokém řekl o boj o zlato, které mu nakonec uteklo o pouhé dva body, a bral v konečném pořadí druhé místo za posbíraných 5323 bodů.

Mladší žákyně Aneta s Terkou měly svůj pětiboj na programu v neděli. Od první disciplíny díky velkému osobáku na překážkách se do čela dostala Aneta, která svůj náskok již udržela a za součet 3209 bodů se stala mistryní ČR mez mladšími žákyněmi v pětiboji. Terka do pětiboje vstoupila také osobními rekordy a držela se v přední polovině startovního pole, až poslední disciplína, která je jinak její silnou stránkou, se jí výkonnostně i kvůli zdravotnímu problému nepovedla a v konečném pořadí se umístila na skvělém 8. místě v republice za součet 2890 bodů.

Do Jánských Lázní se na MČR v dlouhém horském běhu vydal běžec Radim Berka. Závodní trasa byla naplánovaná kolem Černé hory o délce 22 km s převýšením 1050 metrů. Ve velice kvalitně obsazeném závodě vybojoval Radim 12. příčku, když zvládl absolvovat trať v čase 1:49:15 hodiny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
Chodkyně AC Turnov mají limity na MS a ME juniorů!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech
Klub lyžařů Turnov pořádá Zimní příměstský tábor

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT