Úspěšný vstup žen TJ Turnov do druhé volejbalové ligy

30.09.2018 14:15:20 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Úspěšný vstup žen TJ Turnov do druhé volejbalové ligy

Turnovský ženský volejbal je na vzestupu a v pátek 28. září si odbil velkou premiéru, když ženy nastoupily k prvním zápasům 2. volejbalové ligy. Navíc si v nich vedly velmi úspěšně a Svitavy porazily 3:1 a 3:2.

„V minulé sezoně jsme ještě hráli krajský přebor. Když se ale naskytla příležitost zakoupit licenci třetí nejvyšší soutěže, tak jsme neváhali a rozhodli se našim ženám a dívkám nastavit nové výzvy a cíle. Poctivě jsme se připravovali od počátku května. Minulý týden jsme nepříliš úspěšně sehráli první kolo Českého poháru, kde jsme ještě odhalili naše nedostatky. Ty jsme u videa rozebrali, na tréninku odstranili a v pátek pak přivítali naše první ligové soupeře - družstvo TJ Svitavy," uvedl za družstvo žen TJ Turnov Pavel Starý.

TJ Turnov - TJ Svitavy 3:1 (25, 15, -21, 18)

První set byl oboustranným oťukáváním obou soupeřů. Domácí ženy se soupeřem držely krok, když dobře přihrávaly, tlačily podáním a dařilo se jim i na útoku. Na konci setu v klidu vedly 24:21, ale několika chybami umožnily soupeři jít do vedení 25:24. Naštěstí Turnovačky nezpanikařily, set otočily a nakonec zvítězily 27:25. Tato dramatická koncovka psychicky otřásla soupeřkami a po vítězství 25:15 z toho bylo průběžné vedení 2:0. V třetím setu bohužel domácí volejbalistky polevily v útočné agresivitě a občas malinko zazmatkovaly. Soupeř využil nedůraznost a po vítězství 25:21 snížil na průběžný stav 1:2. Naštěstí ve čtvrtém setu se vrátily Turnovačky ke kvalitní hře a bod po bodu se přibližovaly k vysněnému cíli. Tento set skončil stavem 25:18 a bylo z toho celkové vítězství 3:1, obrovská euforie a historicky první tři body do ligové tabulky.

Sestava Turnova: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Maříková, Zakouřilová E. - střídaly: Vaníčková, Němečková a Zakouřilová Š.

TJ Turnov - TJ Svitavy 3:2 (-21, -14, 23, 16, 11)

Druhý zápas se nepodařilo domácím hráčkám dobře rozehrát, hra se rozpadla, přestaly hrát to, co v prvním utkání na soupeřky dobře platilo. Po setech 25:21 a hlavně 25:14 Svitavy snadno získaly vedení 2:0. V třetím setu domácí volejbalistky pochopily, že to takto dál nepůjde, trpělivou a bojovnou hrou set získaly poměrem 25:23. To soupeřky muselo psychicky znejistit a po jednoznačném vítezství 25:16 ve čtvrtém setu čekal na hráčky tie-break. V něm se už Turnovačky ze sedla nenechaly sesadit, a znovu trpělivou a bojovnou hrou dokráčely k vítězství 15:11, celkovému vítězství 3:2 na sety a dalším dvěma bodům do tabulky.

Sestava Turnova: Plocová, Svobodová, Vaníčková, Hanzlová, Kovářová, Němečková, Nováková - střídaly: Maříková, Zakouřilová E., Krupařová, Matějková a Zakouřilová Š.

„Za úspěšný vstup do nové soutěže a sezony patří dík celému týmu, který podal velmi dobrý kolektivní výkon. Děkujeme i velkému množství volejbalových fanoušků, kteří nás přišli podpořit, a chtěli bychom je pozvat na další domácí druholigové zápasy, které v turnovské hale sehrajeme 20. října od 9 a 13 hodin proti Žďáru nad Sázavou," dodal Pavel Starý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově se hraje volejbalový pohár žen
Turnov bude v nové sezoně ve znamení druhých volejbalových lig
Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky
Úspěšné zakončení sezony volejbalistek TJ Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT