Úspory v osvětlení hledají i na turnovské radnici

23.11.2022 18:33:44 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Úspory v osvětlení hledají i na turnovské radnici

Hledání možných energetických úspor se v současné době týká každého. Město Turnov není výjimkou, dochází k výměně svítidel na radnici, úpravám slavnostního veřejného osvětlení i běžného nočního svícení.

Aktuálně bylo v rámci úspor energií přikročeno k výměně svítidel na turnovské radnici. V současné době probíhá první etapa, kdy bude vyměněno 100 ks bodových svítidel na chodbách za nové úspornější v provedení LED. Současně dojde k výměně 36 ks zářivkových svítidel v kancelářích. Celkové náklady na tuto etapu budou 111 tisíc Kč a měsíční úspora činí až 760 kWh. Postupná instalace úspornějších svítidel je plánována také v příštím roce.

Došlo k vypnutí slavnostního veřejného osvětlení. Dříve než obvykle byla vypnuta fontána na sídlišti u nádraží, včetně osvícení. Noční výseče, tedy rozsvícení pouze každého třetího světla, přechodů a křižovatek v čase od 00:00 do 04:00 hodin, jsou nastaveny v mnoha ulicích, a další budou každým dnem přibývat. V souvislosti s tím upozorňujeme, že případné svícení na vybraných místech v denních hodinách souvisí s nutnou běžnou údržbou svítidel.

Již zhruba před třemi roky bylo nahrazeno původní osvětlení na průtahu městem za úsporné, stmívatelné. Na příští rok se chystá další etapa výměny svítidel především na hlavních dopravních tazích, a to za přispění dotačního titulu Ministerstva průmyslu ČR.

Také vánoční osvětlení a strom na náměstí Českého ráje budou z úsporných důvodů svítit o něco kratší dobu, než jsme zvyklí. Zhasnou těsně po Novém roce, předběžně již 2. ledna 2022.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční strom je na náměstí Českého ráje v Turnově instalován
Rozsvícení vánočního stromu v Turnově opět v tradiční podobě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT