V Liberci skončil Obrok 2015. Skauti zvládli nárazový vítr i padesát celebrit

16.06.2015 16:51:29 | Autor: Martin Štěrba | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V Liberci skončil Obrok 2015. Skauti zvládli nárazový vítr i padesát celebrit

Minulý týden se v libereckém sportovním areálu Vesec konalo celorepublikové setkání skautů a skautek. Na místo dorazilo na 1 400 účastníků starších patnácti let, členů servis týmu, organizátorů a hostů. Liberec se tak na pět dní stal hlavním městem českého skautingu. Předposlední den se navíc ukázalo, že skauti jsou „vždy připraveni" - v podvečer totiž s bouřkami přišel silný nárazový vítr. Skauti za několik málo minut dokázali zajistit tábor, složit nevyužívané stany a přizpůsobit program, aby mohlo setkání pokračovat dál.

„Jakmile přišel vítr, začaly padat věci, ničit se lehčí konstrukce stanů, vzduchem létalo všechno možné. Navíc se hnala bouřka a silný déšť. Bylo potřeba okamžitě začít jednat," uvedl manažer Obroku 2015 Zbyněk Prokop. Skauti se rozběhli po tábořišti, ukotvili materiál a bourali programové stany, které už nebyly potřeba. Do hodiny bylo tábořiště zajištěno a akce mohla pokračovat. Do areálu mezi tím již dorazila kapela Lety Mimo, která společně s The Prague Conspiracy vystoupila na závěrečném ceremoniálu. „Děkujeme Obroku a všem skautům světa, kteří nám dali pocítit to, co jsme na koncertě doposud nepocítili!," vzkázala na Facebooku kapela The Prague Conspiracy.

Stanové město se ve Vesci začalo stavět už minulé pondělí. Organizátoři do areálu nechali navést 1 100 metrů plotu, 60 mobilních záchodů, čtyři sprchovací kontejnery, kilometr kabelů pro silovou elektroinstalaci, 400 metrů vodovodního potrubí, 40 velkých odpadkových košů, 20 hasicích přístrojů, postavili krčmu, kavárnu, čajovnu a mnoho dalšího materiálu. Účastníci poté postavili svých 700 stanů ve kterých pět dní bydleli.

Účastníci pak přijeli během středy. Nejvíce roverů a rangers, tedy starších skautů a skautek, přijelo na Obrok z Prahy - bezmála 220. Druhý nejpočetnější kraj pak byla jižní Morava se 160 účastníky a třetí byl Středočeský kraj se 140 skauty.

„Obrok byla naprosto skvělá akce, hrozně jsme si to užili," hlásili účastníci při nedělním odjezdu. Mnozí z nich neskrývali ani zklamání, že už musí domů. „Další Obrok bude až za dva roky, to do té doby nevydržím," volaly na sebe při loučení dvě skautky.

Obrok byl až do nedělního dopoledne nabitý rozmanitým programem. Část si připravili sami účastníci, když ostatním představili svá „Inspira" (inspirativní hry a programy typické pro roverské kmeny z různých koutů republiky), část pak byla pod taktovkou téměř čtyřicetičlenného programového týmu, který aktivity připravoval více než rok a půl.

Jedním z nejzajímavějších programů pak bylo sobotní VaPro (variabilní program). Na něj přijalo pozvání na padesát českých skautských i neskautských osobností a celebrit, které skautům přijeli přednášet a diskutovat s nimi. „Na Variabilní program každého Obroku jsou zváni zajímavé a inspirativní osobnosti. Letos se nám podařilo domluvit skutečně výjimečný seznam. Jsme rádi, že všichni z nich přijeli, aby svoje zkušenosti či zážitky předali čtrnácti stům skautům, kteří se Obroku účastní. A to bez nároku na honorář," dodal Prokop a dodal, že například miliardář a matematik Karel Janeček na tábořiště seskočil padákem.

Statistiky:
209 servis tým
1081 účastníků starších 15 let ve 123 skupinách
120 hostů včetně přibližně 50 skautských i neskautských osobností a celebrit

Setkání starších skautů a skautek Obrok se koná jednou za dva roky vždy v jiné části republiky. Předchozí ročník se uskutečnil v roce 2013 na Vodním hradě Švihov. Junák - český skaut nyní vypracuje zadání pro rok 2017 a vypíše výběrové řízení na pořadatelský tým z řad skautů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na skautský Obrok přijede téměř 50 hostů. Vašut, Janeček nebo Drábová
Skauti postavili v libereckém Vesci obří pódium ve tvaru kočky!
V Liberci se setká 1 500 skautek a skautů z celé republiky
Liberec se v červnu stane baštou skautů a skautek!
Skauti vybrali peníze pro svůj festival, maskotem bude liberecká kočka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT