V Benešově hořel rodinný dům

03.01.2011 10:07:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Benešov u Semil

V Benešově hořel rodinný dům

Den před Silvestrem došlo ke vznícení domku v Benešově u Semil.

„Ve čtvrtek 30. prosince 2010 dvě minuty po čtvrt na deset dopoledne byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár rodinného domu v Benešově u Semil - Podolí. Na místo vyjeli profesionální hasiči HZS Libereckého kraje ze stanic Semily a Jilemnice spolu s dobrovolnými kolegy z Benešova u Semil, Peřimova a Semil," upřesnil kapitán Radek Vojík z HZS Libereckého kraje. 

V době příjezdu první jednotky hořel hospodářský přístavek a plameny zasahovaly do střešní konstrukce domu. Do boje s požárem hasiči nasadili tři vodní proudy, dále pak odvětrávali objekt přetlakovým ventilátorem, vyhledávali skrytá ohniska termokamerou a z požární plošiny rozebírali střešní konstrukci domu. Celkem bylo nasazeno sedm cisternových automobilových stříkaček a jedna automobilová plošina.

„Během zásahu došlo k namrzání hasební vody na vozovce, proto velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska povolal správce komunikace s posypovým vozem. Ve 12:17 hodin byla na místě ponechána místní dobrovolná jednotka a ostatní hasiči se vrátili na svoje základny," doplnil Radek Vojík.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny jsou v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT