V bezstarostném zápase Jabloneček nepřestřílel Živanice

07.06.2015 11:21:00 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Za velkého tepla hráli fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou v sobotu v Živanicích divizní zápas, kde již o nic zásadního nešlo, protože oba celky mají jistotu záchrany v soutěži. Diváci tak mohli vidět spoustu brankových příležitostí a celkem šest vstřelených branek.

Živanice - Jablonec n. J. 4:2 (2:2)

Domácí měli míč více na kopačkách, ale do vedení se dostal Jablonec v 17. minutě po učebnicovém brejku, kdy akci Helma zakončoval do prázdné branky Kozel. Náskok udrželi hosté deset minut, pak nejlepší hráč Gorol našel pasem za obranu Kakrdu, a ten nadvakrát překonal brankáře Králíčka. Jablonečtí se ale znovu dostali do vedení ve 37. minutě, kdy Volšík udělal chybu při rozehrávce a Kuhn skóroval do prázdné branky. Ještě do poločasu Živanice vyrovnaly. Ve 41. minutě rychlou akcí středem hřiště se dostali ke Králíčkovi a dorážkou Kulič srovnal na 2:2.

Hned po změně stran domácí zahráli křížný míč na Kakrdu, ten našel Hlouše, který neměl problém trefit odkrytou branku a dostat favorita do vedení. Pak domácí přitlačili na pilu, ale zvýšit se jim nedařilo, hlavně díky pozornému Králíčkovi. V 62. minutě neudrželi hosté na půlce jednoduchý míč, následovala přihrávka na rozběhnutého Janeckého, který prostřelil Králíčka - 4:2. Vzápětí byl faulován v malém vápně Krejčík, rozhodčí Hůlka zdramatizování nepřipustil a zůstal klidný. V 70. minutě již penaltu pískl, ale na druhé straně. K míči se postavil Kulič, Králíček si ale připsal cenný skalp a míč vyrazil. I nadále se rodily šance, ale s proměňováním byli hráči na štíru. Krejčík netrefil ani prázdnou branku, a tak zápas skončil v přátelském duchu vítězstvím domácích.

„Zápas spíše připomínal přípravný duel. Šlo jen v uvozovkách o tři body, takže se nic zásadního nestalo, prohráli jsme a v posledním kole se budeme chtít před domácími diváky rozloučit vítězně," komentoval výsledek za Sokol Jablonec David Holman.

Branky: 28. Kakrda, 41. Kulič, 48. Hlouš, 62. Janecký - 17. Kozel, 37. Kuhn. Rozhodčí: Hůlka - Tryzna, Starý, ŽK: 0:3. Diváků: 50. Jablonec n. J.: Králíček - Helm, Karásek, Halama, Povr - Krejčík, Rozkovec, Chropůvka (46. M. Štěpánek), Dorničák - Kozel (68. P. Štěpánek), Kuhn.