V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

16.12.2021 14:06:30 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

Doplněny podrobnosti i fotografie! Hasiči HZS Libereckého kraje zasahovali ve čtvrtek 16. prosince po 11. hodině společně s HZS Královéhradeckého kraje u dopravní nehody autobusu v Bradlecké Lhotě u Lomnice nad Popelkou. Řidič, kterého vyprostili, je v péči Zdravotnické záchranné služby. Několika cestujícím poskytli hasiči neodkladnou předlékařskou péči.

Vozidlo sjelo do hlubokého příkopu, kterým protéká potok a převrátilo se na bok. Řidiče autobusu hasiči vyprostili předním oknem a předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, dále poskytovali neodkladnou předlékařskou pomoc pěti zraněným cestujícím.

„Ve vozidle se nacházelo zhruba 300 litrů nafty a další provozní kapaliny. Hasiči za pomoci sorpčních hadů zachytávali vzniklé úniky na místní vodoteči a ustavili ve vzdálenosti 1 km po proudu od místa události norné stěny. Proto byl na místo povolán zástupce odboru životního prostředí. Při nehodě došlo rovněž k poškození sloupu elektrického vedení a uvolnění drátů, které odstranili pracovníci elektrorozvodných závodů, aby bylo možné ustavit těžkou vyprošťovací techniku. Krátce po sedmnácté hodině byl autobus soukromou firmou vyproštěn zpět na komunikaci a odtažen. Po provedení závěrečného průzkumu, kdy bylo vyloučeno další ohrožení životního prostředí, velitel zásahu předal místo události Policii České republiky," shrnula Eva Klímová, zástup tiskového mluvčího hZS Libereckého kraje.

Vážná nehoda autobusu v Bradlecké Lhotě<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly jednotky ze stanic HZS Semily a Liberec a jednotka SDH obce Lomnice nad Popelkou a v rámci mezikrajské pomoci rovněž jednotka z Královéhradeckého kraje ze stanice HZS Jičín.

„V 11.15  jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o havárii autobusu na komunikaci číslo 286 u Bradlecké Lhoty na Semilsku. Zatím z blíže nezjištěných příčin sjel autobus mimo komunikaci a havaroval. Na místě aktuálně zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Místo havárie bude v obou směrech neprůjezdné do doby vyšetřování okolností a příčin vzniku nehodového děje," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Aktuálně jsou policisté na místě a řídí dopravu po objízdných trasách. „Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny zasahujících policistů," dodal Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě nehody pěti aut řeší hasiči v Turnově
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
V Košťálově havarovalo popelářské auto
Spadla kabina lanovky na Ještěd, zemřel strojvedoucí
Po srážce osobního a nákladního auta ve Studenci vyprostili zraněného

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Do sezony vstupují turnovští hokejisté. Vede je nový trenér Pavel Hanuš
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
Velmi těsný volební výsledek v Jilemnici. Čtyři strany mají tři mandáty

Nejčtenější články

25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT