V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

16.12.2021 14:06:30 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

Doplněny podrobnosti i fotografie! Hasiči HZS Libereckého kraje zasahovali ve čtvrtek 16. prosince po 11. hodině společně s HZS Královéhradeckého kraje u dopravní nehody autobusu v Bradlecké Lhotě u Lomnice nad Popelkou. Řidič, kterého vyprostili, je v péči Zdravotnické záchranné služby. Několika cestujícím poskytli hasiči neodkladnou předlékařskou péči.

Vozidlo sjelo do hlubokého příkopu, kterým protéká potok a převrátilo se na bok. Řidiče autobusu hasiči vyprostili předním oknem a předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, dále poskytovali neodkladnou předlékařskou pomoc pěti zraněným cestujícím.

„Ve vozidle se nacházelo zhruba 300 litrů nafty a další provozní kapaliny. Hasiči za pomoci sorpčních hadů zachytávali vzniklé úniky na místní vodoteči a ustavili ve vzdálenosti 1 km po proudu od místa události norné stěny. Proto byl na místo povolán zástupce odboru životního prostředí. Při nehodě došlo rovněž k poškození sloupu elektrického vedení a uvolnění drátů, které odstranili pracovníci elektrorozvodných závodů, aby bylo možné ustavit těžkou vyprošťovací techniku. Krátce po sedmnácté hodině byl autobus soukromou firmou vyproštěn zpět na komunikaci a odtažen. Po provedení závěrečného průzkumu, kdy bylo vyloučeno další ohrožení životního prostředí, velitel zásahu předal místo události Policii České republiky," shrnula Eva Klímová, zástup tiskového mluvčího hZS Libereckého kraje.

Vážná nehoda autobusu v Bradlecké Lhotě<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly jednotky ze stanic HZS Semily a Liberec a jednotka SDH obce Lomnice nad Popelkou a v rámci mezikrajské pomoci rovněž jednotka z Královéhradeckého kraje ze stanice HZS Jičín.

„V 11.15  jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o havárii autobusu na komunikaci číslo 286 u Bradlecké Lhoty na Semilsku. Zatím z blíže nezjištěných příčin sjel autobus mimo komunikaci a havaroval. Na místě aktuálně zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Místo havárie bude v obou směrech neprůjezdné do doby vyšetřování okolností a příčin vzniku nehodového děje," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Aktuálně jsou policisté na místě a řídí dopravu po objízdných trasách. „Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny zasahujících policistů," dodal Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě nehody pěti aut řeší hasiči v Turnově
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
V Košťálově havarovalo popelářské auto
Spadla kabina lanovky na Ještěd, zemřel strojvedoucí
Po srážce osobního a nákladního auta ve Studenci vyprostili zraněného

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT