V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

16.12.2021 14:06:30 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných

Doplněny podrobnosti i fotografie! Hasiči HZS Libereckého kraje zasahovali ve čtvrtek 16. prosince po 11. hodině společně s HZS Královéhradeckého kraje u dopravní nehody autobusu v Bradlecké Lhotě u Lomnice nad Popelkou. Řidič, kterého vyprostili, je v péči Zdravotnické záchranné služby. Několika cestujícím poskytli hasiči neodkladnou předlékařskou péči.

Vozidlo sjelo do hlubokého příkopu, kterým protéká potok a převrátilo se na bok. Řidiče autobusu hasiči vyprostili předním oknem a předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, dále poskytovali neodkladnou předlékařskou pomoc pěti zraněným cestujícím.

„Ve vozidle se nacházelo zhruba 300 litrů nafty a další provozní kapaliny. Hasiči za pomoci sorpčních hadů zachytávali vzniklé úniky na místní vodoteči a ustavili ve vzdálenosti 1 km po proudu od místa události norné stěny. Proto byl na místo povolán zástupce odboru životního prostředí. Při nehodě došlo rovněž k poškození sloupu elektrického vedení a uvolnění drátů, které odstranili pracovníci elektrorozvodných závodů, aby bylo možné ustavit těžkou vyprošťovací techniku. Krátce po sedmnácté hodině byl autobus soukromou firmou vyproštěn zpět na komunikaci a odtažen. Po provedení závěrečného průzkumu, kdy bylo vyloučeno další ohrožení životního prostředí, velitel zásahu předal místo události Policii České republiky," shrnula Eva Klímová, zástup tiskového mluvčího hZS Libereckého kraje.

Vážná nehoda autobusu v Bradlecké Lhotě<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly jednotky ze stanic HZS Semily a Liberec a jednotka SDH obce Lomnice nad Popelkou a v rámci mezikrajské pomoci rovněž jednotka z Královéhradeckého kraje ze stanice HZS Jičín.

„V 11.15  jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o havárii autobusu na komunikaci číslo 286 u Bradlecké Lhoty na Semilsku. Zatím z blíže nezjištěných příčin sjel autobus mimo komunikaci a havaroval. Na místě aktuálně zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Místo havárie bude v obou směrech neprůjezdné do doby vyšetřování okolností a příčin vzniku nehodového děje," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Aktuálně jsou policisté na místě a řídí dopravu po objízdných trasách. „Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny zasahujících policistů," dodal Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě nehody pěti aut řeší hasiči v Turnově
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
V Košťálově havarovalo popelářské auto
Spadla kabina lanovky na Ještěd, zemřel strojvedoucí
Po srážce osobního a nákladního auta ve Studenci vyprostili zraněného

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT