V březnu se začala budovat očekávaná cyklostezka Greenway Jizera

06.04.2012 07:19:12 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Dolánky,Malá Skála

V březnu se začala budovat očekávaná cyklostezka Greenway Jizera

V březnu byly zahájeny stavební práce na cyklostezce podél řeky Jizery v úseku mezi Líšným a Malou Skálou. V místě budoucí stezky už dělníci odstranili překážející stromy a keře, nyní se pracuje na úpravě povrchu. S otevřením cyklostezky se počítá na konci května letošního roku.

Nová stezka povede většinou po nezpevněném povrchu o maximální šíři asi 2-2,5 metru, asfaltový bude jen krátký úsek ve stoupání k obecnímu úřadu v Líšném. „Na levém břehu řeky se buduje úsek stezky v délce zhruba 1,4 kilometru," uvedl Jiří Lukeš, ředitel sdružení Český ráj, které je investorem stavby cyklostezky.

Cyklostezka mezi Líšným a Malou Skálou je součástí rozsáhlejší stavby, na níž získalo sdružení Český ráj evropskou dotaci. Po jejím dokončení získají cyklisté novou stezku vedoucí z Líšného až do Dolánek. Výstavba si vyžádá 33,4 milionu korun a hotová bude příští rok na jaře.

„V květnu bude zahájena výstavba v úseku Rakousy - Loužek, včetně úpravy pěší lávky na železničním viaduktu. Tento úsek by měl být dokončen v srpnu, respektice v září 2012. Výstavba nejnáročnějšího úseku Rakousy - Malá Skála s dvěma mosty přes řeku začne v srpnu 2012 s dokončením v dubnu, respektive květnu 2013 před letní turistickou sezonou," upřesnil Lukeš.

V  každém úseku budoucí stezky rozmístí informační systém a mobiliář. Na několika místech stezky budou k dispozici stoly s lavicemi, samostatné lavičky i stojany na kola. Stezka bude sloužit cyklistům a pěším. Většina nově budovaných úseků bude mít prašný povrch, nebude tedy vhodná pro kolečkové brusle či lyže. Toto mimo jiné vychází z podmínek Správy CHKO v rámci územního a stavebního řízení.

Stavěná cyklostezka je součástí projektu Greenway Jizera, jejímž cílem je mít stezku pro cyklisty podél celého koryta Jizery.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT