V červenci vás čekají Móda sedmi staletí na Rohozci či šermíři na Bezdězu

05.07.2013 11:21:02 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Hrubá Skála,Český ráj,Liberecký kraj

V červenci vás čekají Móda sedmi staletí na Rohozci či šermíři na Bezdězu

Na hradech a zámcích v Libereckém kraji se v průběhu července koná spousta zajímavých akcí. Novinkou jsou noční prohlídky na Troskách, oblíbená je také akce Móda sedmi staletí na Hrubém Rohozci, šermířská vystoupení na Bezdězu či večerní strašení na Grabštejně.

Ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově je celkem 18 objektů v kraji Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém. Všechny objekty jsou zpřístupněny dle uvedené návštěvní doby. Zároveň si dovolujeme upozornit, že od 1. 5. 2013 byla spuštěna Věrnostní soutěž NPÚ - 5+1, kdy návštěvník sbírá razítka do papírového pasu, a pokud navštíví pět objektů, do šestého má vstup zdarma, kartičku lze navíc zaslat do slosování o zážitkové ceny.

Hlavní cenou je jízda historickým vozem Praga Piccolo z Mníšku pod Brdy na Konopiště. Pasy (kartičky) jsou k dispozici na pokladnách objektů. Do věrnostního programu je celkem zapojeno 129 objektů, tedy objekty státní, městské i soukromé. Podrobné podmínky soutěže, přehled zapojených památek i kompletní výčet cen je možné najít na www.ozivlepamatky.cz  nebo na webových stránkách www.npu.cz.

Program hradů a zámků v Libereckém kraji v červenci 2013:

SH Bezděz

5. - 7. 7. 3 dny ve středověku VSŠ Askalon,
začátek vystoupení: 11,00h; 12,30h; 14,00h; 15,30h; občerstvení zajištěno

13. - 14. 7. Šermířské rozvernosti SSŠ a divadla Bibus Spiritus
zač. vystoupení: 11,00h; 12,30h; 14,00h; 15,30h; občerstvení zajištěno

23. - 31. 7. Šermířské oživení VSŠ Askalon
začátek vystoupení: 11,00h; 12,30h; 14,00h; 15,30h; občerstvení zajištěno

SHZ Frýdlant

10. 7. Audience u Albrechta z Valdštejna - během prohlídky zámku setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna

SH Grabštejn

Výstavy na Grabštejně:

6.5. - 30. 9. 2013 - FasciNatur Objevování přírody. Putovní interaktivní výstava Výstava odhaluje fascinující svět naší přírody, popřípadě ukazuje, jaký fascinující by byl, pokud bychom si ji zbytečně neničili, či ještě lépe, jak to udělat, abychom si umožnili žít ve fascinujícím světě přírody kolem nás.

5. - 7. 7. Výlety do minulosti: Akce plná pohádek, historických řemesel a dílen, šermu a představení pro rodiny s dětmi (Subulkus - hudci, pištci a zpěváci, Pernštejni - souboje populární šermířské skupiny).

5. - 6. 7. Oživlé památky na téma: Zločiny na hradech a zámcích - Perníková chaloupka na Grabštejně, aneb kterak ukrutný a strašlivý zločin málem se stal....Hradní dobová akce po celý den 10.00-16.00 hodin.(poslední začátek pohádky)

6. 7. Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, od 19.00 hodin.

červenec 2013, každá sobota: Večerní strašení
Večerní prohlídky se sv. Barborou a jejími společníky od 20.00 hodin.

SZ Hrubý Rohozec

5. - 6. 7. Móda sedmi staletí - prohlídky zámeckých interiérů v doprovodu průvodců v historických kostýmech (akce v rámci Roku francouzské kultury)
20.-21.7. Varhanní víkend - první prohlídkový okruh obohacen o ukázky varhanní hudby v kapli Nejsvětější Trojice

27. - 28. 7. Varhanní víkend - první prohlídkový okruh obohacen o ukázky varhanní hudby v kapli Nejsvětější Trojice, po oba dny do 15.00 hodin

SZ Lemberk

2. - 7. 7. Prázdniny na věži - Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.30 hodin.

2. - 31. 7. Oživlé památky na téma: Zločiny na hradech a zámcích. Mimořádné zpřístupnění rytířského (vlašského) sálu ze 17. století plného bitevních výjevů v rámci běžných prohlídek zámku.

20. 7. Oživlé památky na téma: Památky všemi smysly - Komorní koncert při svíčkách - „Večer hudby a poezie" Komponovaný pořad složený z nejlepší renesanční a barokní hudby v podání vynikajících pražských interpretů souboru ATLANTIS COLLEGIUM a poezie v podání herečky Petry Špalkové členky činohry Národního divadla v Praze a známé filmové a seriálové herečky. Začátek koncertu: 18.00 hodin, rytířský sál.

SZ Sychrov

Zámek je pro veřejnost otevřen denně včetně pondělí, vždy od 9.00 do 16.30 (začátek poslední prohlídky).

Prohlídková trasa A - autentické zámecké interiéry obsahující soukromá apartmá majitele zámku a jeho rodiny (ložnice, pracovny, toaletní pokoje) a reprezentativní prostory (královské apartmá, hráčský salon, knihovna, velká jídelna). Pokoje byly rekonstruovány na základě archivních materiálů do romantické novogotické podoby (tj. do období 2. poloviny 19. století).

Státní zámek Sychrov představuje na prázdniny tři zajímavé novinky Prohlídková trasa B - prohlídka interiérů Bertina křídla, ve kterých se návštěvníci poutavou formou seznámí s historií a způsoby stolování na aristokratických sídlech. Nechybí sbírky stříbrného nádobí, romantická marcipánová zátiší nebo ukázky skládání látkových ubrousků. Více podrobností

Prohlídková trasa C - prezentace interiérů druhého patra východního křídla, kde se připravuje nový prohlídkový okruh. Představí návštěvníkům průběh restaurátorských prací, průzkum dobových fotografií a postup při instalaci interiérů v souladu s jejich původní funkcí. Prohlídková trasa je otevřena dle provozních možností zámku, zavíracím dnem je pondělí.

Prohlídková trasa D Prohlídka s princeznou, denně, v každou celou hodinu - výklad uzpůsobený věku dětí, délka prohlídky cca 25 minut (schodišťová hala, východní křídlo s reprezentačními prostory)

Klenotnice - prezentuje šperky a plastiky z drahých kovů a kamenů, které České republice věnoval turnovský rodák, pan František Khynl.

Literárně-divadelní salon - Výstava v barokním salonu v rámci Roku francouzské kultury soustřeďuje pozornost na kulturu pokročilého 18. století s připomínkou literárních tradic a inspirací, spjatých se šlechtou. Zdůrazněn je rod Rohanů, jehož příslušníci se objevují ve světové literatuře - např. Stendhal (Červený a černý), Alexandre Dumas st. (Královnin náhrdelník, Tři mušketýři). Více podrobností

Technopolis - výstava v bývalé konírně, kde uvidíte patentovou kancelář, Starý Svět s vynálezy vědy a techniky 19. století a Nový Svět reprezentující 20. století. Je určena pro děti i dospělé.

Cesta za pokladem medvědího klanu - hra v zámeckém parku určená pro děti. Úkolem dětí je projít zámecký park podle nápovědy v herním plánku a získat tak informace vedoucí k pokladu, který je ukryt někde na území zámeckého areálu.

Zámecká oranžérie
Otevírací doba: denně 10:00 - 17:00 hodin

Kulturní akce:

14. 7. od 17.00 hodin v zámeckém parku u oranžérie (v případě nepříznivého počasí v zámecké galerii) - Francouzské tance „krále Slunce"
- představení mapující vývoj francouzského tance od 15. století (Burgundský dvůr) až po dvorské "vysoké" baroko Ludvíka XIV. v podání souboru Alla Danza. Pro zájemce bude program zakončen výukou jednoduchého francouzského tance.

SH Trosky

O prázdninách se konají speciální noční prohlídky hradu Trosky

Hrad Trosky je otevřený denně od úterý do neděle a nově také ve vybrané pondělky
(15/7, 29/7, 12/8, a 26/8 2013) od 9:00 do 17:30 hodin.

Noční prohlídky Trosek:
Středa 10.7., sobota 27.7., středa 7.8., sobota 24.8.2013, vždy od 18.00 do 24.00 hod., k dispozici občerstvení. Více podrobností

SZ Zákupy

Otevírací doba: úterý - neděle: 9.00 - 16.00 hodin

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Využijte prázdninovou nabídku v Českém ráji na každý den
O prázdninách se konají speciální noční prohlídky hradu Trosky
Státní zámek Sychrov představuje na prázdniny tři zajímavé novinky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu
Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT