V dohrávkách krajského přeboru bodovaly Sedmihorky i Jabloneček

03.05.2012 08:47:24 | Autor: Sokol Jablonec, FK Sedmihorky | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky

Dohrávky krajského přeboru pomohly k vylepšení pozic oběma celkům z Pojizeří. Jablonec nad Jizerou sice doma proti Pěnčínu neskóroval, ale i remíza jej posunula z poslední příčky na dvanáctou. Sedmihorky se po výhře nad Brodem dokonce vyšvihly na druhé místo.

Jablonec n. J. - Pěnčín 0:0

Proti soupeři, který na jaře ještě nezískal ani bod a propadl se v tabulce na poslední místo, hráli domácí  typický zápas dvou ohrožených týmů. Oba soupeři kladli důraz na svou obranu a hra se přelévala pouze mezi šestnáctkami. V první příležitosti se ocitl Kopecký, jenž zaváhání stoperů nevyužil a zamířil vedle branky Pivrnce. Druhé ohrožení branky Pěnčína měl na svědomí opět Kopecký, když po rohu jeho střelu na bližší tyč vytáhl Pivrnec mimo branku. Pěnčín poté zvýšil pohyb a byl lepší, ovšem též bez zakončení.

Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. Po Kopeckého akci Hájek nezakončil razantně ani přesně podél vyběhnuvšího brankáře, a tak se skóre neměnilo. Pěnčín se dostal do dvou vyložených příležitostí a domácí zachránil dvěma bravurními zákroky Farský. Víc toho oba týmy divákům nenabídly, takže bezgólová remíza byla logickým vyústěním hry obou mužstev.

Rozhodčí: Horák, Nádeník, Pekař, ŽK: 2:2. Diváků: 140. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, J. Brož (83. Holman) - Braun, Paldus, Hrbek, Hájek (76. Peterka) - Kopecký, J. Vrána.

Sedmihorky - Železný Brod 2:0 (2:0)

První půlhodina zápasu příliš vzruchu nepřinesla, hrálo se víceméně od vápna k vápnu a obrany měly navrch. Až ve 30. minutě Krejčík prokličkoval do velkého vápna, ideálně přihrál na volného Pařízka a ten asi ze sedmi metrů přestřelil bránu. Asi o minutu později centroval Bangha na Špínu, ale jeho střela z voleje těsně minula tyč. Hosté zahrozili pouze hlavičkou nad bránu.

Druhý poločas byl o poznání dramatičtější. Hned v 48. minutě poslal Pavlíček Špínu do brejku, ten udělal kličku i gólmanovi a do prázdné brány skóroval 1:0. Hned o dvě minuty později byl Špína zezadu sražen a hostující obránce byl poslán do sprch za červenou kartu. V 67. minutě střílel Pavlíček asi z 22 metrů a míč skončil přesně v šibenici hostující brány 2:0. V 75. minutě byl hostům vyloučen druhý hráč a utkání bylo prakticky rozhodnuto, protože domácí už proti devíti hráčům neměli problém výhru pohlídat.

Branky: 48. Špína, 67. Pavlíček. Rozhodčí: Poživil, Rakouš, Vokřínek, ČK: 0:2 (50. Berka, 68.Wanacki). Diváků: 150. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš (80. O. Staněk), Vávra - Krejčík, Pavlíček, Mencl, Pařízek, Bangha (61. Švarc) - Poul, Špína (70. Pařík). Železný Brod: Kopal - Kovář (65. Makula), Berka, Šilhán (52. Picek), Linka - Král, Hadač, Havrda, Wanacki - Maryško, Šimek (78. Vozka).