V Dolní Sytové jsou zaplavené domy, obyvatele zachraňovali hasiči

25.02.2012 16:09:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Mříčná,Kruh

V Dolní Sytové jsou zaplavené domy, obyvatele zachraňovali hasiči

Po pátku se situace kolem rozvodněných potoků a řek částečně uklidnila. Přesto v některých částech podél Jizery byla situace i v sobotu nadále nebezpečná. V Dolní Sytové jsou kvůli krám zaplaveny domy a obyvatele museli zachránit hasiči.

„Po 10. hodině zachraňovali hasiči ze Semil osoby z rodinného domu v obci Háje nad Jizerou - Dolní Sytová, kde vlivem nahromaděného ledu na řece Jizeře došlo k zaplavení rodinných domů. Profesionální hasiči ze stanic Semily a Jilemnice zde společně s místní jednotkou provedli záchranu pěti osob z rodinného domu," uvedl zastupující mluvčí HZS Libereckého kraje Daniel Mlčoch.

Na Jablonecku byla nejdramatičtější situace v Železném Brodě, kde na řece Jizeře došlo k nahromadění ledu mezi stavidly místní vodní elektrárny a hrozilo vylití řeky z koryta a zatopení centra města. „Naštěstí došlo k protržení dvou těchto stavidel, která nevydržela nápor ledu a vody. Na místě zásahu zasahovalo celkem devět jednotek požární ochrany, které během tohoto zásahu provedly i záchranu uvízlé osoby z ledu," upřesnil mluvčí hasičů.

Na Českolipsku, kde byla včera situace nejvážnější, se potoky a potůčky vrátily zpět do svých koryt. Hasiči zde v současné době stále odčerpávají vodu například v obcích Hamr na Jezeře a Brniště. „Počet technických pomocí spojených se stoupající vodou se snížil, hasiči v současné době provádějí především monitoring vodních toků, uvolňování nahromaděných ledových ker a odčerpávání vody ze sklepů," dodal Mlčoch.

V současné době je 3. stupeň povodňové aktivity hlášen na Panenském potoce v obci Pertoltice na Českolipsku, jehož kulminace se očekává v sobotu v odpoledních hodinách.

Ledové kry vytvořily hráz, hladina v Brodě stoupla víc než o metr

Ledové kry vytvořily hráz, hladina v Brodě stoupla víc než o metr

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT