V dubnu otvírají své brány hrady a zámky

06.04.2011 11:40:52 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše

V dubnu otvírají své brány hrady a zámky

První víkend v dubnu otevřela svoje brány většina turistických cílů, které byly v zimních měsících uzavřeny. Na návštěvníky hradů, zámků či rozhleden v Pojizeří a Českém ráji čekají i některé novinky.

U některých objektů dochází ke zdražení vstupného, ale také jsou pro návštěvníky připraveny změny a novinky, které je mají přilákat k opakované návštěvě. Více už v přehledu turistických cílů:

Zámek Hrubý Rohozec - od dubna otevřeno každý den a to o sobotách a nedělích od 9 hodin do 16 hodin. Od úterý do pátku je prohlídka každou hodinu od 10 do 15 hodin. Novinkou na letošní sezónu  bude od května nově otevřené západní křídlo zámku představující dětské pokoje.

Zámek Sychrov - tento zámek je otevřen celoročně, novinkou je rozšířená trasa „B" o interiér koupelny a kanceláře.

Hrad Valdštejn - otevřeno o sobotách,  nedělích a svátcích. V ostatních dnech na zazvonění či ohlášení. Na letošní rok je připravena spousta novinek, mezi které patří například kostýmované či tématické prohlídky tohoto hradu areálu.

Hrad Rotštejn - otevřeno od 16. dubna o sobotách a nedělích

Rozhledna Kozákov - v dubnu o sobotách a nedělích od 10 do 16 hodin. Pro návštěvníky jsou připraveny nové pohlednice a pamětní mince.

Rozhledna Dubecko - otevřeno o víkendech.

Hrad Frýdštejn - bude otevřen až od května.

Hrad Vranov  - provozovatel zatím neví, kdy bude otevřen.

Naplno se turistická sezona rozjede na konci dubna. Přesně v sobotu 30. dubna bude 8. ročník zahájení turistické sezony v Českém ráji akcí Český ráj dětem doplněnou hrou Za pověstmi Českého ráje, která odstartuje z parkoviště pod hradem Valdštejn.

Podobné zprávy najdete v rubrice Cestovní ruch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT