V Harrachově startuje letní sezona

02.07.2023 19:11:26 | Autor: Hanka Veselá | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

V Harrachově startuje letní sezona

Harrachov je připravený na letní sezonu. Návštěvníky čeká Gladiator Race, sraz automobilů a motorek, program na ozubnicové dráze i slavnosti ve sklárně.

„Touto dobou je již vše hotovo a moc se těšíme na všechny návštěvníky. Jezdí nám cyklobusy i lanovka a kalendář kulturních a sportovních událostí je nabitý tak akorát, aby si u nás přišli na své jak příznivci klidu a přírody, tak milovníci hudby, sportu nebo příznivci dvou a čtyř kol," řekla referentka cestovního ruchu v Harrachově Lucie Nováková.

Hned prvního července se koná akce na ozubnicové dráze z Kořenova do Harrachova. Je to den zubačky a užije si ho každý milovník vlaků. Den lze spojit s příjemným nenáročným výletem, kdy je možné s Harrachova dojet do centra dění v Kořenově vlakem, užít si slavnosti a zpět se vydat pěšky po turistické stezce. První červencový víkend k nám do Harrachova zveme také všechny motorkáře na prázdninové motožehnání. To je akce na celý víkend a motorkáři si budou moci vyměnit své zkušenosti v prázdninové atmosféře v areálu pod mamutím můstkem.

Největší sportovní událostí bude bezpochyby překážkový závod Gladiator Race, letos spojený s polským Runmageddonem. Pro účastníky a diváky to bude jistě velký zážitek, snad mohu prozradit, že trať v letošním roce začíná přímo výběhem do můstku. Já osobně se těším na koncert kapely Buty v areálu koupaliště Zákoutí.

Milovníky čtyř kol zveme na již třetí ročník srazu sportovních a historických vozidel, stejně jako u motosrazů na doskočiště mamutího můstku, a to 14-16. července. No a nebudou chybět ani tradiční pivní slavnosti nebo slavnosti k roku Harrachů v harrachovské sklárně.

Na kole i pěšky se z Harrachova dá vyrazit do Krkonoš, Jizerských hor, nebo do Polska. Tipy na výlety naleznou návštěvníci na webu harrachovcard.cz A komu by se nechtělo v parném létě stoupat do prudkých svahů, může využít lanovku na Čertovu horu. Ta je v každodenním provozu. Jezdí vždy od 9-17 hod, a to každou půlhodinu.

Páteční jízdenka je vhodná zejména pro ty, kteří se rozhodnou pro menší procházky na vrcholu čertovy hory, nebo pro ty, kteří chtějí navštívit s dětmi nafukovací bludiště. Ti výkonnější turisté se odsud pohodlně dostanou na Ručičky, Dvoračky, Zlaté návrší, nebo Voseckou boudu Ještě doplním, že lanovka vozí také kola, koloběžky a dětské kočárky. Na hřebeny hor se tak u nás dostanou i ti úplně nejmenší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT