V Harrachově startuje letní sezona

02.07.2023 19:11:26 | Autor: Hanka Veselá | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

V Harrachově startuje letní sezona

Harrachov je připravený na letní sezonu. Návštěvníky čeká Gladiator Race, sraz automobilů a motorek, program na ozubnicové dráze i slavnosti ve sklárně.

„Touto dobou je již vše hotovo a moc se těšíme na všechny návštěvníky. Jezdí nám cyklobusy i lanovka a kalendář kulturních a sportovních událostí je nabitý tak akorát, aby si u nás přišli na své jak příznivci klidu a přírody, tak milovníci hudby, sportu nebo příznivci dvou a čtyř kol," řekla referentka cestovního ruchu v Harrachově Lucie Nováková.

Hned prvního července se koná akce na ozubnicové dráze z Kořenova do Harrachova. Je to den zubačky a užije si ho každý milovník vlaků. Den lze spojit s příjemným nenáročným výletem, kdy je možné s Harrachova dojet do centra dění v Kořenově vlakem, užít si slavnosti a zpět se vydat pěšky po turistické stezce. První červencový víkend k nám do Harrachova zveme také všechny motorkáře na prázdninové motožehnání. To je akce na celý víkend a motorkáři si budou moci vyměnit své zkušenosti v prázdninové atmosféře v areálu pod mamutím můstkem.

Největší sportovní událostí bude bezpochyby překážkový závod Gladiator Race, letos spojený s polským Runmageddonem. Pro účastníky a diváky to bude jistě velký zážitek, snad mohu prozradit, že trať v letošním roce začíná přímo výběhem do můstku. Já osobně se těším na koncert kapely Buty v areálu koupaliště Zákoutí.

Milovníky čtyř kol zveme na již třetí ročník srazu sportovních a historických vozidel, stejně jako u motosrazů na doskočiště mamutího můstku, a to 14-16. července. No a nebudou chybět ani tradiční pivní slavnosti nebo slavnosti k roku Harrachů v harrachovské sklárně.

Na kole i pěšky se z Harrachova dá vyrazit do Krkonoš, Jizerských hor, nebo do Polska. Tipy na výlety naleznou návštěvníci na webu harrachovcard.cz A komu by se nechtělo v parném létě stoupat do prudkých svahů, může využít lanovku na Čertovu horu. Ta je v každodenním provozu. Jezdí vždy od 9-17 hod, a to každou půlhodinu.

Páteční jízdenka je vhodná zejména pro ty, kteří se rozhodnou pro menší procházky na vrcholu čertovy hory, nebo pro ty, kteří chtějí navštívit s dětmi nafukovací bludiště. Ti výkonnější turisté se odsud pohodlně dostanou na Ručičky, Dvoračky, Zlaté návrší, nebo Voseckou boudu Ještě doplním, že lanovka vozí také kola, koloběžky a dětské kočárky. Na hřebeny hor se tak u nás dostanou i ti úplně nejmenší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT