V Hrubé Skále se na přejezdu srazil vlak s autem

17.07.2020 21:45:00 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Hrubá Skála,Turnov

V Hrubé Skále se na přejezdu srazil vlak s autem

Aktualizováno: Hasiči zasahovali v pátek po 16. hodině u dopravní nehody osobního auta a vlaku v Hrubé Skále, části obce Borek. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče řidiče auta. Cestující z vlaku zraněni nebyli. Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Turnov, JSDHO Turnov a HZSp SŽ Liberec.

Na místě události dál zůstává jednotka HZSp SŽ Liberec společně s Policií ČR. Náhradní autobusová doprava nahrazuje vlaky mezi stanicemi Rovensko pod Troskami a Turnov. Náhradní autobusová doprava se týká vlaků Os 5512 a Os 5517.

„Nehodu jsme měli oznámenou na linku 158 krátce před 16. hodinou ze Zdravotnické záchranné služby. Řidič vozidla Mini Cooper jel ve směru od Troskovic a při přejíždění nechráněného železničního přejezdu (ani závorami, ani světelným či signalizačním zařízením, umístěna zde pouze dopravní značka STOP) pravděpodobně přehlédl osobní vlak jedoucí od Turnova na Hradec Králové. Došlo ke střetu, kdy vlak tlačil vozidlo ještě dalších cca 17 metrů před sebou po kolejích," uvedla komisařka oddělení tisku a prevence Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Řidič vozidla naštěstí vyvázl z nehody s lehkým zraněním a byl ošetřen zdravotníky přímo na místě. V osobním vlaku v tu dobu cestovalo osm osob, které nebyly zraněny. „Policisté podrobili řidiče i strojvedoucího vlaku orientační dechové zkoušce na alkohol, které byly v obou případech negativní. Na vozidle i osobním vlaku byla vyčíslena předběžná škoda ve výši 150 tisíc korun," dodala Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Hasiči vyprostili auto v Jablonečku a v Jilemnici se jiné srazilo s vlakem
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Tragická nehoda v Liberci. Po střetu s dodávkou zemřel motorkář

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT