V Husově sboru zazní Missa pastoralis

14.12.2010 20:09:43 | Autor: JV a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Bozkov,Semily

V Husově sboru zazní Missa pastoralis

V semilském Husově sboru Dr. Karla Farského se v sobotu 18. prosince uskuteční koncert Jizeranu a Podkrkonošského symfonického orchestru. Od 19.30 zazní v programu pod vedením Jiřího Kurfiřta Missa pastoralis in D a Česká mše vánoční.

Sóla zazpívají Libuše Roudnická, Jana Maierová, Ladislav Bís, Karel Stránský a Michal Kutek.

Missa pastoralis in D - V. J. Kopřiva

V samotné mši se snoubí barokní hudba s klasicistní, ale také s výraznými lidovými pastorálními motivy, které se zpívají v českém jazyce, jinak je text latinský. „Nádherná jsou sóla, pozoruhodné je zejména virtuózní basové, které se dá s trochou nadsázky označit jako "koloraturní bas". Posluchači vždy přijímají tuto mši s nadšením," řekl Jaroslav Vávra.

Ne náhodou tuto mši v roce1992 nastudoval sbor a orchestr Českého rozhlasu a podruhé ji interpretuje také Filharmonie Hradec Králové, která ji zařadila do prestižního Vánočního koncertu, kde bude účinkovat i Jizeran (21. 12. od 19 hod. v budově FHK v Hradci Králové).

Česká mše vánoční Hej mistře - J. J. Ryba (části)

Koncert s týmž programem se uskuteční ještě 26. prosince 2010 od 18 hodin v Bozkově v kostele Navštívení Panny Marie. Pro publikum z Roztok a Jesenného bude připraven autobus, který vyjíždí ze zastávky ČSAD v Jesenném v 17.30 a zastaví na každé další zastávce. Po koncertu autobus diváky opět rozveze.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT