V Husově sboru zazní Missa pastoralis

14.12.2010 20:09:43 | Autor: JV a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Bozkov,Semily

V Husově sboru zazní Missa pastoralis

V semilském Husově sboru Dr. Karla Farského se v sobotu 18. prosince uskuteční koncert Jizeranu a Podkrkonošského symfonického orchestru. Od 19.30 zazní v programu pod vedením Jiřího Kurfiřta Missa pastoralis in D a Česká mše vánoční.

Sóla zazpívají Libuše Roudnická, Jana Maierová, Ladislav Bís, Karel Stránský a Michal Kutek.

Missa pastoralis in D - V. J. Kopřiva

V samotné mši se snoubí barokní hudba s klasicistní, ale také s výraznými lidovými pastorálními motivy, které se zpívají v českém jazyce, jinak je text latinský. „Nádherná jsou sóla, pozoruhodné je zejména virtuózní basové, které se dá s trochou nadsázky označit jako "koloraturní bas". Posluchači vždy přijímají tuto mši s nadšením," řekl Jaroslav Vávra.

Ne náhodou tuto mši v roce1992 nastudoval sbor a orchestr Českého rozhlasu a podruhé ji interpretuje také Filharmonie Hradec Králové, která ji zařadila do prestižního Vánočního koncertu, kde bude účinkovat i Jizeran (21. 12. od 19 hod. v budově FHK v Hradci Králové).

Česká mše vánoční Hej mistře - J. J. Ryba (části)

Koncert s týmž programem se uskuteční ještě 26. prosince 2010 od 18 hodin v Bozkově v kostele Navštívení Panny Marie. Pro publikum z Roztok a Jesenného bude připraven autobus, který vyjíždí ze zastávky ČSAD v Jesenném v 17.30 a zastaví na každé další zastávce. Po koncertu autobus diváky opět rozveze.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výsledky mládeže HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT