V Jilemnici vyrůstá nadějný bubeník

07.07.2021 21:16:16 | Autor: Gabriela Jakoubková | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

V Jilemnici vyrůstá nadějný bubeník

Teprve čtrnáctiletý nadějný bubeník Štěpán Kolačný z Jilemnice slaví další úspěch. Jakožto výherce Soutěže jak má být si 30. června zahrál v Hradci Králové v letním kině Širák s kapelou Chinaski.

V březnu 2021 vyhlásila kapela Chinaski, ve spolupráci s Ivo Honajzerem z firmy Drumcenter a Lukášem Pavlíkem, soutěž s názvem Soutěž jak má být. Lukáš Pavlík měl jako mladý bubeník sen zahrát si se slavnou kapelou na velkém pódiu, rozhodl se proto dát tuto šanci současným bubenickým nadějím. Hlavní cenou tedy byla právě možnost zahrát si s kapelou Chinaski. Do soutěže se zapojilo celkem 48 bubeníků z Čech a Slovenska. V mladší kategorii se stal vítězem Štěpán Kolačný z Jilemnice.

„Jsem rád, že tak úspěšná kapela dala příležitost klukovi z malého města. Všichni ke mně byli milí a vstřícní. Lukáš Pavlík mně a dalším výhercům věnoval lekci u něj doma a po koncertě mi řekl, že by se mnou rád spolupracoval i nadále," říká mladý nadějný bubeník a vzápětí dodává, že i celková atmosféra koncertu byla vynikající. „Jakmile jsem vstoupil na pódium, publikum začalo reagovat. A to ještě dříve než jsem vůbec začal hrát," usmívá se.

A jaké jsou Štěpánovy následující plány? Čeká ho natáčení s Jakubem Děkanem, hraní a natáčení v rámci projektu Music stop, působení v dechovce Jilemničanka a především příprava na přijímací zkoušky na konzervatoř. Mimoto se již čtvrtým rokem alternuje se svým otcem na tanečních lekcích v SD Jilm.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT