FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové

29.11.2022 22:14:55 | Autor: Dáša Palátková, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové

Co jsme hned nestihli 3: Čtenářům Krkonoš a Podkrkonoší není jméno Aleny Bartoňové, spisovatelky a majitelky kadeřnického salonu neznámé. V současné době vydala svoji sedmou knihu Růžové brýle aneb kolotoč života. Její křest se uskutečnil 1. října ve Sloupové síni v Jilemnici.

Společně s kmotry, mezi které opakovaně patří kamarádka Mirka Chaloupská i místostarosta Jilemnice Vladimír Vinklář, představila spisovatelka Alena Bartoňová svoji v pořadí sedmou knihu s názvem Růžové brýle aneb kolotoč života. Původně měla být třetím kmotrem i legendární herečka Jiřina Bohdalová, ale ta kvůli nemoci nakonec nedorazila.

Publikaci vydanou vlastním nákladem nejen napsala, ale tradičně sama také ilustrovala. Jilemnickou autorku Bartoňovou pojí se dvěma kmotrami mnohaleté přátelství. Mirka Chaloupská je její velmi dobrá kamarádka, která vždy pomůže a dlouholeté přátelství s Jiřinou Bohdalovou ji přivedlo ke psaní knih.

Křest nové knihy Aleny Bartoňové<br />Autor: Zdeněk Matura Děj románu se odehrává před sametovou revolucí v roce 1986. Hrdinkou je mladá třicetiletá žena, pracující jako kadeřnice. Její příběh začíná v období, kdy se s manželem Karlem a synem Milanem stěhují do nového domu. Ani ve snu ji nenapadá, co všechno se může v brzké době stát, a že problémy, které nastanou bude řešit po svém. Bude se snažit vše co přichází ve zdraví vydýchat a ustát. Běh událostí plný nepředvídatelných zvratů a lidských osudů dává nahlédnout do života plného bolesti, zklamání, ale také prchavého štěstí a lásky. Hlavní hrdinka Ivana začíná chápat, že život je složitý a není fér...

Alena Bartoňová ve svých knihách dovede krásně a dramaticky vyprávět různé příhody. Inspirací k nim jsou historky a skutečné příběhy zákaznic kadeřnického salonu, či vlastní zážitky.

Zájemcům je publikace k dispozici po říjnovém křestu na pultech krkonošských a podkrkonošských knihkupectví či v kadeřnictví Klára v Jilemnici.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT