V krajské knihovně vystavují vítězné kresby projektu Děti památkám

16.05.2022 11:03:20 | Autor: Alžběta Sakařová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

V krajské knihovně vystavují vítězné kresby projektu Děti památkám

Od 9. května do 27. května si můžete v Krajské vědecké knihovně v Liberci prohlédnout výstavu výtvarných děl od žáků základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií z Libereckého kraje, která je výsledkem výtvarně historického projektu Děti památkám, památky dětem, který pořádá liberecký Národní památkový ústav od února 2022.

Osloveny byly základní školy a nižší gymnázia celého Libereckého kraje. Celkem se zapojilo 15 škol napříč okresy. Vybráno bylo přes 150 výtvarných děl rozmanitých technik.

Projekt Děti památkám, památky dětem vznikl za účelem rozšíření povědomí o památkách Libereckého kraje. Tento edukační program je zacílený na žáky základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií. Školáci se prostřednictvím svých výtvarných dovedností seznamují s vybranými památkami okresu, ve kterém navštěvují svou školu.

Pro letošní rok bylo vybráno celkem osm památek, tedy dvě z každého okresu, jež mohli mladí umělci ztvárňovat. Jsou mezi nimi například hrad Grabštejn, zámky Zákupy a Hrubý Rohozec, venkovský Dlaskův statek, rozhledna Hvězda, ale i skupina sakrálních památek.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT