V krajské knihovně vznikne čtenářský klub pro ukrajinské děti

27.12.2022 22:17:20 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

V krajské knihovně vznikne čtenářský klub pro ukrajinské děti

Od ledna roku 2023 zavádí liberecká knihovna novou podpůrnou aktivitu pro děti z Ukrajiny, a rozšiřuje tak svou nabídku pro naše ukrajinské spoluobčany. Jedná se především o čtenářský klub Čteme spolu pro děti ve věku 4-6 a 7-10 let. Letáček ke čtenářskému klubu najdete v příloze, taktéž foto již zakoupených knih k projektu.

Tato aktivita bude realizována díky zapojení knihovny do projektu Libereckého kraje „Jsme s vámi - společně pro Ukrajinu".

Krajská vědecká knihovna v Liberci nabízí v tomto projektu v roce 2023 ukrajinským dětem a jejich rodičům dvě aktivity:

1. Čtenářský klub pro ukrajinské děti s názvem „Čteme spolu", kde si ukrajinské děti mohou poslechnout čtení z dětských knížek v ukrajinštině i v češtině. Čtenářský klub bude ve dvou věkově odlišných skupinách, přičemž každá z nich se bude scházet jednou měsíčně. Ukrajinští i čeští lektoři zde s dětmi budou kreativně tvořit na základě přečteného textu. Pro tento účel objednal Liberecký kraj knihy v ukrajinštině, prvních sedm dorazilo do knihovny a budou využity už 9. ledna od 16 hodin při prvním setkání čtenářského klubu pro děti ve věku 4-6 let. Rodiče mohou své děti přihlásit vyplněním formuláře na stránce www.kvkli.cz/ukrajina, kde také najdou veškeré informace.

2. „Ukrajinský klub", který bude probíhat jednou za měsíc v prostorách knihovny. Pro rodiče i děti knihovna vždy připraví zajímavý program. První Ukrajinský klub v roce 2023 se uskuteční 20. ledna od 15 do 17 hodin, tématem bude seznámení s tradicí masopustu v Česku, Polsku i na Ukrajině. Ukrajinská lektorka bude s dětmi vytvářet masky a další doplňky do masopustního reje (ten plánujeme na únor), na programu klubu spolupracujeme s organizací ADRA. Také pro tuto aktivitu doporučujeme přihlášení na stránce www.kvkli.cz/ukrajina

Knihovna se už od počátku válečného konfliktu na Ukrajině aktivně zajímala o ukrajinské uprchlíky a od dubna 2022 jim nabízela webovou stránku s informacemi v ukrajinštině, možnost vzájemného setkávání, výuku českého jazyka,... Do projektu „Jsme s vámi - společně pro Ukrajinu" jsme se tedy zapojili rádi a věříme, že alespoň trochu ukrajinským dětem a jejich rodičům touto cestou pomůžeme.

Díky podpoře statutárního města Liberec bude také i v roce 2023 dále pokračovat výuka českého jazyka pro Ukrajince.

„Jsme s vámi - společně pro Ukrajinu", registrační číslo projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/22_037/0003266, spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014 - 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská knihovna vydala novou znakoknihu
V krajské knihovně zahájí výstavu Sandarmoch – kde stromy mají tváře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT