V krajském derby úřadoval Robin Poul

08.11.2010 14:27:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V krajském derby úřadoval Robin Poul

Derby v krajském fotbalovém přeboru mělo nakonec jednoznačný průběh. Na hřišti v Sedmihorkách totiž proti turnovské rezervě řádil domácí útočník Robin Poul, autor hattricku.

Sedmihorky – FKP Turnov B 3:0 (1:0)

Po opatrném začátku začali přebírat iniciativu domácí hráči. V 5.minutě vystrašila nebezpečná Staňkova střela hostujícího brankáře a tři minuty poté šel těsně nad chytrý Weberův lob přes vyběhnutého brankáře. V 15.minutě po přihrávce Webera se ocitl v šanci Poul, ale jeho střela šla pouze do brankáře. V 29.minutě se domácí dočkali prvního gólu. Po přesném centru Mencla se hlavou nemýlil Poul. Hosté ač se snažili do vyložené šance se nedostali a zahrozili pouze několika centry.

Druhá půle přinesla podobný obrázek jako první. Sedmihorští působili fotbalověji a zkušenosti posléze vyjádřili i dvěma góly. Nejprve v 56.minutě Poul zakončil chytře samostatný únik dloubákem přes brankáře a svůj hatrick završil v  79.minutě, kdy po krásném centru Jožky Webera hlavou usměrnil míč do sítě. Dva další góly nebyly domácím uznány pro ofsajd. Hosté nebezpečně zahrozili pouze jednou, kdy jejich samostatný únik z pravé strany brankář Koubus vyrazil na roh.

Vítězstvím se Sedmihorky udržely v popředí tabulky a uhájily podzimní domácí neporazitelnost.

Branky: 29., 56. a 79. Poul. Diváků: 150. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vávra, Švarc - Krejčík, Mencl, Pavlíček, Weber - Staněk, Poul.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT