V krajském finále pIšQworek skončil třetí tým ze semilského gymnázia

25.11.2019 20:49:09 | Autor: Vítězslav Macháček | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily,Liberecký kraj

V krajském finále pIšQworek skončil třetí tým ze semilského gymnázia

V pochmurné pondělí 25. listopadu se v budově Gymnázia F. X. Šaldy setkalo 12 týmů s úmyslem se utkat se o postup na Grandfinále pIšQworek do Brna. Nakonec postoupil tým AdenoM4tóza, třetí byl tým Appleπ z Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech.

Vše začalo jako obvykle prezencí, kde účastníci dostali linery, mentosky a poukázku na Escape Boom. Poté následovala úvodní prezentace, ve které si představili partnery a řekli, jak budou hrát. Následně se rozlosovali do skupin.

Souboje ve skupinách proběhly bez větších zdržení či potíží. V play-off se utkaly týmy Appleπ vs. 4N + 6V, AdenoM4tóza vs. OXymorón, íHÁ vs. Kršna bojovníci 1878 a 5 statečných vs. Pekelní pytlíci. Jasnými favority byly týmy Appleπ a Adenom4atóza, které deklasovaly oba oponenty, a to stejným výsledkem 18:2. Zbylé dva střety dopadly těsněji, 14:6 a 12:8 ve prospěch týmů íHÁ a 5 statečných. V semifinále začalo jít do tuhého. Oba dva zápasy dopadly velmi těsně. První střet mezi týmem 5 statečných a týmem íHÁskončil 12: 10 pro tým íHÁ. Souboj mezi týmy Appleπ a AdenoM4tóza skončil v základní hře remízou a rozhodovalo se až v duelu, který vyhrál Jakub Dub z týmu AdenoM4tóza. Do Brna nakonec postoupil tým AdenoM4tóza a střet o 3. místo vyhrál tým Appleπ.

Krajské finále pIšQworek na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci<br />Autor: Archiv Student Cyber Games. Ilustrační fotografie Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního dvanáctého ročníku se účastní více než 1450 týmů z téměř 700 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy absolvovaly i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských.

Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou 6. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. Na jaře pořádají i týmovou soutěž Prezentiáda, při níž se studenti učí prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, kreativitě, ale také plynulosti projevu a práci v týmu.

Konečné pořadí krajského finále:

1. místo adenoM4tóza (SŠ a MŠ, příspěvková organizace, Liberec) ve složení: Jakub Doubek, Filip Marek, Patrik Vnouček, Patrik Zita, Adam Vacek
2. místo Ivanovi hošci (SPŠ strojní a elektrotechnická a VOŠ, Liberec) ve složení: Jiří Bek, Štěpán Tauchman, Ondřej Hamr, Michael Holát, Tomáš Chmelař
3. místo Appleπ (Gymn. I. Olbrachta, příspěvková organizace, Semily) ve složení: Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Bartoň, Václav Bartoň, Jan Koťátko

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na oblastním turnaji pIšQworkářů v Turnově zvítězil tým Skálovka
Napětí na turnovském turnaji v pIšQworkách rozsekli Sklanďáci

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT