V Krkonoších zemřel po nárazu do stromu fotbalista Václav Drobný
28.12.2012 11:20:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše
Na sjezdovce Medvědín v lyžařském středisku Špindlerův Mlýn došlo v pátek 28. prosince krátce po druhé hodině ranní k vážnému úrazu. Muž sjel při noční jízdě na bobu ze sjezdovky, narazil do stromu a na následky zranění po převozu do nemocnice zemřel.
Podle již potvrzených zpráv jde o bývalého fotbalistu Sparty, Jablonce či Blšan Václava Drobného, který působil také v zahraničí jako obránce Štrasburku či anglické Aston Villy, v poslední době byl známý jako televizní fotbalový komentátor. Stručný přehled kariéry Václava Drobného
„Kolem druhé hodiny ranní došlo k vážnému úrazu na červené sjezdovce Medvědín. Dvaatřicetiletý muž skončil mimo sjezdovku, kde měl podle svědků narazit do stromu a zůstat v bezvědomí. Prvotní ošetření a stabilizaci životních funkcí poskytla horská služba, která muže předala do péče záchranářů," potvrdila Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje.
Podchlazený muž utrpěl závažné poranění hlavy, se kterým byl transportován do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Během transportu došlo u muže dvakrát k selhání životních funkcí a muž musel být oživován. Lékařské posádce se podařilo u muže obnovit srdeční činnost a v kritickém stavu byl předán lékařům urgentního příjmu.
Informaci o mužově smrti následně přinesl jako jeden z prvních portál Trutnovinky.cz: „Přátelé muže, kteří byli na místě, ihned přivolali zraněnému v bezvědomí, pomoc. Muž byl pak transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Přes veškerou snahu lékařů mladý však svým zraněním nad ránem podlehl," konstatoval policejní mluvčí Udo Ertner.
Bohužel to letos není první úraz v Krkonoších, který skončil smrtí. V sobotu 22. prosince na Černé hoře u Janských Lázní našli lyžaři ležícího muže ve věku 43 let. Poskytli mu první pomoc a přivolali horskou službu, ale přes snahu záchranářů muž na místě zemřel. Okolnosti případu stále vyšetřuje Policie České republiky. V únoru 2012 zase zemřel lyžař po třicetimetrovém pádu ze srázu do potoka v lokalitě Richterových bud . Několik úrazů i úmrtí se stalo právě při oblíbeném bobování.
U článku je ilustrační foto horské služby. Autor Jiří Novák
Třem mužům překazila Vánoce těžká nehoda v Čisté u Horek
Běžkař nepřežil pád u Rychtrových bud v Krkonoších
Ve Vítkovicích se vážně zranila žena při snowtubingu
Další zásahy policie a hasičů najdete v rubrice KRIMI - Nehody
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou od 20. do 23. prosince
FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
18.12.: První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.