V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor

31.01.2023 17:49:32 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor

Představení práce neziskových organizací, přednášky, poradenské služby, výstavy, projekty a plány - to vše nabídnou Krajské týdny pro neziskový sektor, které se konají od 2. února do 9. března v liberecké knihovně. Ve čtvrtek 2. února od 17 hodin je slavnostně zahájí koncert dětského folklorního souboru Jizerka.

Záštitu nad událostí převzal stejně jako vloni krajský radní Jiří Ulvr. „Moc rád jsem převzal záštitu nad touto bohulibou událostí. Neziskový sektor si rozhodně zaslouží naši pozornost. Máme přece jen všichni společný zájem - chceme společně pečovat o region, ve kterém žijeme. Těší mě, že v Libereckém kraji působí celá řada nejrůznějších neziskových organizací. Jejich práce si nesmírně vážím. Krajské týdny pro neziskový sektor budou významným přínosem pro nás pro všechny," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Krajské týdny pro neziskový sektor se konají v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Aktivity připravuje Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje. Na akci se podílí také humanitární organizace ADRA.

V knihovně se představí přes 40 neziskových organizací. Na zájemce čekají koncerty, konference, divadlo, promítání filmu, křest knihy, přednášky či workshopy. Nebudou chybět ani volnočasové aktivity pro děti, semináře pro školy nebo ukázky řemesel a prezentace regionálních výrobců. Významným dnem bude například 3. březen, kdy se uskuteční Den poraden Libereckého kraje, kterého se zúčastní celkem jedenáct poraden z regionu.

Liberecký kraj je partnerem řady neziskových organizací, na jejichž činnost pravidelně přispívá penězi z krajského rozpočtu i z výtěžků benefičních akcí, jakou je například tradiční hejtmanský ples. Kraj také nabízí poradenské služby, metodickou pomoc pro neziskovky či pořádá setkání a semináře.

Další informace a aktuální program naleznou zájemci zde: www.tynes.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V úterý 11. února bude uzavřena turnovská matrika

Odbor správní Městského úřadu Turnov informuje o mimořádném uzavření oddělení matriky mimo úřední den, a to v úterý 11. února 2025.

Jizerskou 50 v Jablonci zahájí Jamaron

Ačkoliv první závody Jizerské 50 2025 se poběží už ve čtvrtek 6. 2., Jablonec nad Nisou má doprovodný program připravený na pátek 7. února. Na Mírovém náměstí se uskuteční tradiční open-air koncert. Letos se na pódiu představí jedna z nejžhavějších českých rockových kapel současnosti - Jamaron. Podrobný článek na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plánují rekonstrukci malé vodní elektrárny v Turnově
Šachisté ŠK Zikuda Turnov B opět vítězí v 1. lize
V Bedřichově zahájili program Jizerské padesátky 2025
Centrum pro rodinu Náruč v únoru 2025
Kultura v Železném Brodě v únoru

Nejčtenější články

06.02.: Semilští hasiči o víkendu vyprošťovali u dopravní nehody
06.02.: V Českém ráji hasiči zachraňovali koně
06.02.: Výrobky šikovných řemeslníků a sociálních podniků ukáže výstava

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT