V Lomnici hořelo ve Fučíkově ulici

07.03.2011 14:31:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou

V Lomnici hořelo ve Fučíkově ulici

V sobotu večer hořelo v lomnické ulici Josefa Jana Fučíka. Požár zachvátil rodinný dům, který občasně obývali bezdomovci. Proto hasiči zjišťovali, zda se v domě nenachází osoby, což se naštěstí nepotvrdilo.

„V sobotu 5. března krátce před půl osmou večer byl na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen požár podkroví rodinného domu v ulici Josefa Jana Fučíka v Lomnici nad Popelkou," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku hasičů ze Semil spolu s dobrovolnými hasiči z Lomnice nad Popelkou a Nové Vsi nad Popelkou se čtyřmi cisternovými automobilovými stříkačkami, rychlým zásahovým vozem a automobilovou plošinou.

„Hasiči na požár nasadili dva vodní proudy a začali zjišťovat, zda se v domě nachází osoby. Přítomnost osob nebyla potvrzena, proto se soustředili na ochlazování sousedních objektů. Požár dostali hasiči pod kontrolu v 19.45 hodin. Poté začali z automobilové plošiny rozebírat plechovou střechu domu a ohořelé střešní konstrukce. K vyhledávání skrytých ohnisek požáru využívali termovizi. Zásah byl ukončen ve 21.30 hodin," doplnila Iva Michalíčková.

Protože dům nebyl delší dobu obydlen, nelze vyloučit pohyb cizích osob, které mohly dům zapálit z nedbalosti, nebo úmyslně. Požár proto šetří Policie České republiky. Prvotní odhad výše vzniklé škody činí 50 tisíc korun.

Od pátku 4. do neděle 6. března 2011 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje k celkem 22 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, byla zraněna jedna osoba.

Se suchým a slunečným počasím se objevují první požáry v přírodě. Od pátku do neděle zasahovali hasiči u pěti požárů trávy na nejrůznějších místech Libereckého kraje, větší z nich byly v Hrádku nad Nisou, České Lípě  části Liberce Radčice.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT