V Lučanech srazilo auto 57letou ženu, je vážně zraněná

15.01.2022 12:28:00 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

V Lučanech srazilo auto 57letou ženu, je vážně zraněná

Aktualizováno: žena v nemocnici zemřela. Přechod pro chodce v Lučanech nad Nisou u pekárny přecházela v pátek 14. ledna před 19. hodinou 57letá žena, a když jí chybělo k jeho překonání už jen pár kroků, srazilo ji SUV tovární značky Suzuki, které řídila 45letá řidička. Chodkyně je po střetu v kritickém stavu.

„SUV k přechodu přijelo ze směru od Tanvaldu a paní přecházela po přechodu k pekárně. Při střetu s vozidlem utrpěla těžké zranění, se kterým ji zdravotnická záchranná služba převezla v kritickém stavu do liberecké nemocnice. Vážná nehoda na několik hodin uzavřela tento úsek silnice I/14. Kvůli závažnému zranění chodkyně si její dokumentaci na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování jabloneckého územního odboru Policie ČR," sdělila tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Aktualizace:

Žena, kterou na přechodu v Lučanech nad Nisou v pátek srazilo SUV Suzuki, bohužel podlehla svému zranění ještě večer v liberecké nemocnici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vysoká rychlost na silnicích je nebezpečný hazard
Cisterna se ve Stráži zřítila na zaparkovaná auta
Hasiči jeli k nehodě auta u Turnova
Hasiči zasahovali kvůli požárům u Hodkovic, v Kruhu i v Košťálově
Na Silvestra měli hasiči několik zásahů, k nehodě došlo v obci Horka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT