V Maškově zahradě připravují bazény na otevření
20.05.2021 13:10:12 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Tento týden se začalo koupaliště v areálu Maškovy zahrady chystat na šestou sezonu. V pondělí 17. května 2021 se vypustily bazény a pracovníci městské sportovní dva dny „bojovali" s veškerou usazenou špínou a bazén čistili pomocí dvou typů chemie. První odstraňuje nánosy a druhá pečuje o povrch nerezových van.
„Nabízelo by se řešení nechat starou vodu a přefiltrovat ji, ale při zazimování se voda upouští o 20 - 30cm a odshora nám zůstane šlem, který bychom neměli šanci vyčistit," popsal Tomáš Špinka, manažer Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada.
Jak dodal, pro bazény této velikosti je rozhodně lepší vodu zcela vypustit a bazén zkrátka dokonale vyčistit. S nedostatkem vody areál bojovat nemusí, protože používá vodu z vrtu.
Ve středu odpoledne se po vyčištění začaly bazény napouštět, což trvá 4-5 dní. Mezitím se budou dodělávat přepadové žlábky a začne příprava strojoven, v pondělí 24. května dojde ke spuštění technologií. Objednány pak budou odběry vzorků a koupaliště bude připravené. Zbývat budou jen dvě maličkosti. Samozřejmě pěkné počasí a epidemiologická opatření. Vláda počítá s otevřením venkovních bazénů a přírodních koupališť 31. května 2021. Zatím však nejsou stanovené další podmínky.
Otevírací doba koupaliště bude od 31. května do 20. června - všední dny 14 - 19 hodin, o víkendech od 9 do 19 hodin. V pondělí 21. června najede koupaliště na letní provoz a bude otevřeno každý den od 9 do 20 hodin. Stejně jako vloni budou fungovat o prázdninách doprovodné animační programy.
Související články
Jak jsou turnovská sportoviště připravena na uvolnění opatření?
Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Koupaliště v Maškově zahradě navštívilo za červen 18 tisíc lidí!
Areál Maškova zahrada je připravený na sezonu, zavádí čipové karty
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě hlásí rekordní návštěvnost
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením
Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.
Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony
Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Nejnovější články
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Nejčtenější články
28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.