V novém školním roce v Turnově otevřou celkem devět prvních tříd

13.03.2014 08:45:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

V novém školním roce v Turnově otevřou celkem devět prvních tříd

V termínu do 15. února 2014 se v turnovských i okolních základních školách uskutečnily zápisy dětí do prvních tříd. Výsledky hovoří o tom, že díky zápisu 235 dětí bude ve školním roce 2014/2015 v Turnově otevřeno celkem devět prvních tříd.

„Je předpoklad, že 34 dětem bude školní docházka odložena. Rozhodnuto o tom bude v květnu," informovala pracovnice odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice Renata Brychová. Do prvních tříd by tedy mělo od září nastoupit 201 žáků. „Nemusí se ale jednat o konečné číslo, to mohou ovlivnit ještě případné migrace rodin," doplnila Brychová.

Do čtrnácti základních škol v okolí Turnova se k zápisu dostavilo 172 dětí, patnáct z nich zřejmě bude mít odklad. Školy by tedy mohly mít celkem 157 prvňáčků.

Princip Hejného metody aneb Maminko, já ti to vysvětlím!

V turnovské ZŠ Skálova zvažují otevření přípravné třídy

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce

Na Mistrovství České republiky, které proběhlo o víkendu v Ostravě, dosáhla dorostenka Klára Kaděrová z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec výrazného úspěchu. V rozběhu na 60 metrů nejprve zvítězila časem 7.39 s, což znamenalo nový národní rekord. Ve finále suverénně zvítězila, vybojovala zlatou medaili a její čas 7.36 s znamenal opět nový český rekord. Velkou zásluhu na tomto výkonu má její trenér Jiří Randák, který ji dokázal skvěle připravit na její vrcholný závod sezony. Podrobný článek

Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny

Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do semifinále krajské ligy postoupil Turnov, který vyřadil Lomnici
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. února až 1. března
Policie hledá svědky dopravní nehody v Semilech
Vybrané jeskyně zvou nově v březnu i o víkendech
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd

Nejčtenější články

27.02.: Policie hledá svědky dopravní nehody v Semilech
27.02.: Vybrané jeskyně zvou nově v březnu i o víkendech
28.02.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. února až 1. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT