V Original Gallery se jako druhý představuje Jan Kameníček
02.02.2024 14:03:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Druhá výstava v nové Original Gallery v Semilech představuje díla Jana Kameníčka a má název Veletrh barev. Vernisáž v sobotu 27. ledna opět doprovodila zpěvačka a také výtvarnice Milli Janatková.
„Je to už má sedmá až osmá výstava, vystavoval jsem už v Činoherním klubu v Praze, v Českých Budějovicích nebo Neratovicích. Při tvorbě mi pomáhá klasická hudba - cvičení Bacha, která u mne uvolňuje mozkovou hemisféru," prozradil na vernisáži Jan Kameníček, jenž o skladateli J. S. Bachovi napsal i vlastní knihu.
Jan Kameníček je scénárista, spisovatel a malíř. Vystudoval SPŠ stavební Josefa Gočára v Praze, Konzervatoř v Praze - obor violoncello, Plakátovou tvorbu na Průmyslové škole a soukromě se učil u Vladimíra Komárka. Napsal více než 15 rozhlasových životopisných her, povídky, balet oceněný v USA a mnoho knih. Některé ze svých knih také ilustroval. Jeho typický výtvarný styl je komorní tvorba-intuitivní kresba tuší, a abstraktní tvorba - velké obrazy do kanceláří a interiérů. „Maluji to, co sám nemohu ve skutečnosti vidět," uvedl ke své tvorbě Jan Kameníček.
Výstava Jana Kameníčka potrvá v Original Gallery od 9. února. Každých 14 dní bude v Original Gallery nová výstava představovat jiného umělce. K dispozici v běžné dny od pondělí do pátku budou kromě obrazů v galerii k dostání potřeby pro výtvarníky a umělce, káva nebo portugalské víno.
Další připravované výstavy:
10. 2. Ulice - Eduard Lepieš
27. 2. Síla lidskosti - Věra Kosová
9. 3. Smím prosit? - Arual
Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy
Související články
Na druhé výstavě v Original Gallery se představí Jan Kameníček
FOTO: První vernisáž v Original Gallery vzbudila velký zájem
V Semilech otevírá nová Original Gallery
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 31 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.